نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
تحلیل ها

یک نظرسنجی متفاوت درباره انتخابات آمریکا

منبع
دنياي اقتصاد
بروزرسانی
یک نظرسنجی متفاوت درباره انتخابات آمریکا

دنياي اقتصاد/متن پيش رو در دنياي اقتصاد منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست

نتيجه يک نظرسنجي جديد نشان مي‌دهد که بيماري ترامپ تاثير چنداني در موضوع انتخابات نداشته و اين نظرسنجي نشان مي‌دهد که ترامپ پيروز انتخابات است. ساندي اکسپرس با همکاري موسسه دموکراسي که در واشنگتن و لندن است؛ در يک نظرسنجي اعلام کردند ابتلاي دونالد ترامپ به کرونا هم تاثيري در پيروزي دوباره او در انتخابات رياست جمهوري آمريکا ندارد.


به نوشته ديلي اکسپرس، نظرسنجي ماهانه آنها به همراه موسسه دموکراسي براي انتخابات رياست جمهوري نشان مي‌دهد، ترامپ با کسب ۴۶ درصد حمايت مردمي در مقابل جو بايدن دموکرات با ۴۵ درصد همچنان در مسير پيروزي در راي‌گيري سوم نوامبر قرار دارد. با اين وجود، پيشتازي کلي او نسبت به نظرسنجي قبلي در ماه سپتامبر ۲ درصد کاهش نشان مي‌دهد. اين نظرسنجي پس از انتشار اخباري از ابتلاي ترامپ و همسرش ملانيا به کوويد-۱۹ تکميل شد. ۶۸ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که بيماري او تاثيري بر راي آنها ندارد، در حالي که ۱۹ درصد گفتند که احتمال بيشتري دارد از ترامپ حمايت کنند و تنها ۱۳ درصد احتمال چنداني ندادند. تقريبا دو سوم گفتند با ترامپ همدردي کرده و نگران رئيس‌جمهوري آمريکا هستند، در حالي که ۳۸ درصد ابتلاي او را نتيجه «کارما» دانستند و اين از ماهيت کنوني اختلافات در سياست آمريکا حکايت دارد. کارما يعني فردي نتيجه کارهاي خوب و بد خود را مي‌بيند. پيشتازي ترامپ در ايالت‌هاي چرخشي شامل فلوريدا، آيوا، ميشيگان، مينه‌سوتا، پنسيلوانيا و ويسکانسين همچنان با ۴ درصد اختلاف ۴۷ درصد به ۴۳ درصد است. بدين ترتيب ۳۲۰ راي الکترال به ترامپ و ۲۱۸ راي به بايدن مي‌رسد. در حالي که نظرسنجي‌هاي ديگر از پيشتازي بايدن حکايت دارند. موسسه دموکراسي که به درستي برگزيت و پيروزي ترامپ در سال ۲۰۱۶ را پيش‌بيني کرد، تنها افرادي را مورد بررسي قرار مي‌دهد که «راي‌دهنده احتمالي» هستند نه تمام راي‌دهندگان ثبت‌نامي و همچنين از کساني که در بيان نظراتشان ترديد دارند، سوال مي‌کند.

اين نشان مي‌دهد ۷۷ درصد از حاميان ترامپ به دوستان يا اعضاي خانواده‌ خود نظرات واقعي خودشان را نمي‌گويند. به نظر مي‌رسد جنجال‌هاي ديگر تاثير کمي بر شرکت‌کنندگان داشته است؛ هشت تن از ۱۰ راي‌دهندگان گفته‌اند که نامزدي ايمي بارت، براي ديوان عالي آمريکا نظر آنها را تغيير داده است، هرچند ترامپ با حمايت مثبت ۱۲ درصدي نسبت به نظرات منفي ۹ درصدي روبه‌رو شد. به‌دنبال اولين مناظره انتخاباتي جنجالي، ۳۲ درصد ترامپ و ۱۸ درصد هم بايدن را پيروز دانستند اما نيمي از آنها فکر مي‌کنند که اين تصادفي است و بيش از هفت تن از ۱۰ شرکت‌کننده گفتند که اين مناظره تاثيري در راي آنها ندارد. مساله نظم و قانون همچنان در صدر ليست انتخاباتي است و ۳۲ درصد معتقدند که مساله آشوبگران در اعتراضات جنبش جان سياه‌پوستان مهم است و آن را دغدغه شماره يک مي‌دانند. ۳۰ درصد هم اقتصاد را جزو مسائل کليدي در نظر گرفتند. ترامپ در بحث اقتصاد از بايدن جلو است؛ ۷۰ درصد فکر مي‌کنند اقتصاد در حال بازگشت است و در اين زمينه ۶۰ درصد به ۴۰ درصد به رئيس‌جمهوري آمريکا مقابل بايدن اعتماد دارند. شرکت‌کنندگان در پاسخ اينکه چه کسي بيشترين تاثير مثبت را روي عدالت کيفري داشته است،‌ ۴۱ درصد ترامپ و به همان نسبت کيم کارداشيان، سلبريتي آمريکايي را انتخاب کردند و تنها ۱۸ درصد از بايدن نام بردند!
 
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar