کيهان/  متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
در حالي که به اعتراف آمريکايي‌ها، تحريم‌ها به سقف و نهايت خود رسيده و فشار حداکثري آمريکا به بن‌بست خورده است، يک پايگاه خبري آمريکايي در گزارشي به قلم خبرنگار صهيونيستي خود خبر داد که تحريم‌ها عليه ايران پيش از پايان دولت ترامپ تا 20 ژانويه (1 بهمن) شدت مي‌يابند.

دو منبع صهيونيستي به خبرنگار شبکه 12 رژيم صهيونيستي خبر دادند، در حالي که تنها 10 هفته تا پايان دولت ترامپ باقي مانده، مقامات اين دولت با هماهنگي تل‌آويو و چند کشور عربي حاشيه خليج فارس در حال پيشبرد طرحي براي اعمال رشته‌اي طولاني از تحريم‌ها عليه ايران است.
به گزارش فارس، در همين راستا،‌ اليوت آبرامز، نماينده دولت ترامپ در امور ايران روز يکشنبه وارد سرزمين‌هاي اشغالي شد تا با بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير و مئير بن شبات، مشاور امنيت رژيم صهيونيستي ديدار و درباره طرح تحريم ايران گفت‌وگو کند.
آبرامز همچنين قرار است که روز دوشنبه با بني گانتز، وزير جنگ و گابي اشکنازي، وزير خارجه رژيم صهيونيستي ديدار کرده و آنها را در جريان طرحش قرار دهد.
آبرامز به درخواست‌ها درخصوص توضيح درباره اين طرح خودداري کرده است. که دولت ترامپ معتقد است که سيل تحريم‌ها باعث افزايش فشار عليه ايران شده و کار را براي دولت ترامپ در راستاي احياي توافق هسته‌اي سال 2015 را سخت‌تر مي‌کند.
منابع رژيم صهيونيستي به خبرنگار شبکه 12 رژيم صهيونيستي گفتند که طي هفته‌هاي گذشته، دولت ترامپ با تشويق و مساعدت نهادهاي امنيتي و ديپلماتيکي «بانک اهدافي» از نهادهاي ايراني را که بايد تحت تحريم قرار گيرند، آماده کرده‌اند.
آبرامز چند روز پيش گفته که دولت ترامپ درصدد آن است که هر هفته تا 20 ژانويه تحريم‌هاي جديدي عليه ايران اعلام کند.
يک منبع صهيونيستي نيز گفته؛ تحريم‌هاي برنامه‌ريزي شده هيچ ارتباطي به برنامه هسته‌اي ايران ندارد، تحريم‌هايي که با بازگشت احتمالي بايدن به برجام نيز قابليت برداشته شدن نداشته باشند. به‌جاي آن، هدف اين است که تحريم‌هاي اعمالي با برنامه موشک‌هاي بالستيک ايران،‌ کمک تهران به سازمان‌هاي تروريستي و نقض حقوق بشر مرتبط باشد.
يک منبع اسرائيلي ديگر نيز به خبرنگار شبکه 12 رژيم صهيونيستي گفت: هدف اين است که هر ميزان که ممکن است تا 20 ژانويه (1 بهمن 1399) عليه ايران تحريم اعمال شود.
اليوت آبرامز قصد دارد پس از سرزمين‌هاي اشغالي به ابوظبي و رياض سفر کند تا درباره اين برنامه با آنها رايزني کند.
شبکه 12 رژيم صهيونيستي خبر داد که مايک پمپئو، وزير خارجه آمريکا نيز 18 نوامبر (28 آبان) به تل‌آويو سفر مي‌کند و احتمالا به ديگر کشورهاي منطقه نيز سفر کند و تمرکز سفر وي بر آخرين تلاش‌هاي دولت ترامپ براي افزايش فشار عليه ايران خواهد بود.
گفتني است، اخبار و ادعاهاي فوق در حالي است که تحريم‌ها به سقف و نهايت خود رسيده و فشار حداکثري آمريکا به بن‌بست خورده است. مسئله‌اي که مشاور امنيت ملي کاخ سفيد نيز اخيرا بدان اعتراف کرد. براساس گزارش خبرگزاري تاس، رابرت اوبرايان در پاسخ به سؤالي درباره ادعاي مداخله ايران و روسيه در انتخابات آمريکا و اقدامات مقابله‌جويانه واشنگتن در برابر آن، گفته بود: يکي از مشکلاتي که ما با آن مواجه هستيم اين است که ما در حال حاضر تحريم‌هاي زيادي عليه تهران و مسکو وضع کرده‌ايم و بنابراين فرصت‌هاي خيلي کمي (براي اعمال تحريم‌هاي جديد) در اختيار داريم و چيز زيادي باقي نمانده است که بتوانيم  انجام دهيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar