کیهان/متن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

همواره دم از عزت ایرانی می‌زنند اما در عمل خواهان ذلت پذیری هستند، اصلاح‌طلبان در روزنامه‌هایشان دیروز با عناوینی مانند «تله تنش» غیرمستقیم به تروریست‌ها این پیغام را می‌دهند که تمام همت شان را معطوف به برنامه‌ریزی برای ادامه ترورهای دانشمندان ایرانی نمایند چرا که اصلاح‌طلبان در داخل کشور به تلاش برای عدم واکنش به اقدامات تروریستی مشغول هستند. بعضی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب مانند سازندگی خبر این ترور را حتی در صفحه نخست قرار ندادند و تنها در یک نیم ستون به آن پرداخت؛ آن هم با اشاره به اظهارات غلط و ناشایست کمالوندی مبنی بر صحت و سلامت همه دانشمندان هسته‌ای! البته از این جماعت انتظار بیش از این هم نمی‌رود که بگویند اتفاق خاص و مهمی نیفتاده است.
روزنامه آرمان با اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده در مطلبی با عنوان «تله تنش» نوشت: «برخی از واکنش‌های مقامات کلیدواژه انتقام سخت را بر سر زبان‌ها‌انداخته است. انتقام سختی که یادآور ترور سردار سلیمانی و حوادث پس از آن است؛ به‌نحوی‌که ترور سردار سلیمانی به‌عنوان شخص اول نظامی اکنون با ترور فخری‌زاده به عنوان شخص اول دانشمند هسته‌ای ایران مقایسه می‌شود... نگاهی به اظهارات برخی از سران کشور کلید واژه انتقام را نشان می‌دهد و اینکه عده‌ای مسیر تقابل را برگزیده‌اند».
این روزنامه زنجیره‌ای در ادامه نوشت: «بسیاری از کارشناسان این نظریه را مطرح می‌کردند که آمریکا و حامیانشان بدشان نمی‌آید که در چنین شرایطی با تله‌گذاری، ایران را وارد مقوله تنش‌های نظامی‌کنند، به نحوی که این تنش‌ها عملا دست بایدن رئیس‌جمهور آینده آمریکا را نیز برای هرگونه مذاکره یا بازگشت به برجام ببندد، چراکه اگر عملا آمریکا یا اسرائیل وارد جنگی با ایران بشود، آن هنگام بایدن موظف به تداوم آن جنگ به نفع اسرائیل و آمریکا خواهد بود، وگرنه اعلام پایان آن جنگ به محض روی کار آمدن بایدن، یعنی قبول شکست که مطمئنا این موضوع چیزی نیست که مردم و سیستم آمریکا بربتابند و چنین چیزی علیه بایدن و حزبش تمام خواهد شد».
روزنامه آرمان در بخش دیگری از این گزارش نوشت: «به عبارتی، در این روزها ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان بیکار ننشسته و قصد دارند، راه رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا و ایران را در آینده ناهموار سازند و تنها کافی است تا در چنین شرایطی ایران در زمین بازی ساخته شده این سه نفر وارد شده تا همه چیز با تحریک کشورمان وارد تنش‌های شدید و حتی نظامی بشود...به نظر می‌آید که ایران در چنین شرایطی باید بیش از همیشه هوشیارانه وارد عمل شود و با دقت و درایت اقدامات خود را عملیاتی کند تا در تله رفتارهای پرتنش گرفتار نشویم...شکیبایی استراتژیک و ارزیابی از وضعیت منطقه در این دو ماه باقیمانده باید مهم‌ترین محور سیاست ایران در نفی آتش افروزی نتانیاهو و ترامپ باشد».
مدعیان اصلاحات در سال‌های گذشته خسارت محض برجام را به کشور تحمیل کردند. این طیف همچنین با تطهیر دموکرات‌ها، ترامپ را تافته‌ای جدابافته از ساختار حاکمیتی آمریکا معرفی می‌کنند.
این در حالی است که دولت اوباما- به معاون اولی جو بایدن- رکورددار تحریم‌های ضدایرانی است. علاوه‌بر این، پس از اقدام ددمنشانه دولت ترامپ در ترور سردار سلیمانی، بایدن از این اقدام جنایتکارانه دفاع کرد.
بنابراین میان ترامپ و بایدن در نقض فاحش برجام و همچنین در جنایتکاری و آدم کشی هیچ تفاوتی نیست. 
با این‌حال مدعیان اصلاحات به عنوان بانیان اصلی وضع موجود اقتصادی با شعار منفعلانه و حقارت‌آمیز «نباید در تله تنش گرفتار شویم»، مدعی است که ایران باید از انتقام خون شهید فخری زاده و سیلی سخت امتناع کند! بزک‌کنندگان برجام، دیروز خسارت محض توافق هسته‌ای را به مردم تحمیل کردند و امروز با ژست تنش زدایی- بخوانید ذلت و حقارت- با امنیت مردم بازی می‌کنند.
برخلاف ادعای این جریان، اتفاقا این انتقام سخت و پاسخ قاطع است که بازدارندگی ایجاد کرده و دشمن را از تکرار این قبیل اقدامات باز داشته و آن را بسیار پرهزینه می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar