بازار/ با توجه به بررسي هايي که تيم محتواي ديتا ميلگرد اصفهان در رابطه با بورس ميلگرد انجام داده است به اين نتيجه رسيده است که حوالي سال 1383 بود که دولت تصميم گرفت برخي از محصولات مثل آهن و ميلگرد وارد بورس کالا شوند. استدلال دولت براي اين تصميم اين بود که بازار آهن و فولاد از آشفته ترين بازارهاي محصولات اوليه هستند، که استدلال درستي هم هست چرا که در آن زمان نيز دلالان از هيچ فرصتي براي افزايش سود خود و بالا بردن قيمت ها خودداري نمي کردند.

در نتيجه پس از وارد شدن فولاد و آهن به بورس کالا، انجام خريد و فروش اين محصولات در اين بستر انجام شد که باعث کاهش ميزان تنش ها و التهاب ها و در نهايت نوسانات عجيب و غريب قيمت ميلگرد اصفهان شد.

البته بياييد فراموش نکنيم که هيچ چيز در دنيا، خوب مطلق نيست. خريد و فروش اين محصولات در بورس کالا مشکلات خاص خود را نيز به همراه داشته است.

متخصصان ديتا ميلگرد اصفهان، يکي از با کيفيت ترين و مورد اعتمادترين پلتفرم هاي ارائه قيمت روز ميلگرد اصفهان و مشاوره ي خريد ميلگرد و محصولات فولادي براي پروژه هاي امروز اينجا هستند تا به شکلي کامل درباره مراحل، شرايط و مزاياي استفاده از بورس کالا را در اختيار شما عزيزاني که به بورس کالا علاقه داريد قرار بدهد.

پيشنهاد مي کنيم حتما تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.

بورس کالا چيست و چه هدفي دارد؟

بورس کالا يکي از مراکزي است که بخش زيادي از سرمايه و گردش مالي روزانه ي کشور را در بر گرفته است و به محلي مناسب براي ارائه محصولات فيزيکي مثل ميلگرد و فرآورده هاي فيزيکي تبديل شده است.

اما فقط اين نيست، بازار بورس کالا محصولاتي مثل محصولات کشاورزي، پتروشيمي و مشتقات آن را نيز در خود جاي داده است.

اگر با اين بازار بورس آشنايي داشته باشيد مي دانيد که براي هر نوع معامله اي در اين بازار، محلي به نام تالار تعريف شده است. به عنوان مثال در تالار صنعت، خريد و فروش فولاد و آهن آلات انجام مي گيرد.  

مثل هر بازار ديگري، ميزان عرضه و تقاضا در بازار بورس کالا نيز از مهم ترين شاخصه هاي تعيين قيمت براي هر کالايي مي باشد. به عنوان مثال، اگر کارخانه اي که در زمينه توليد فولاد و محصولات مربوط به آن مثل ميلگرد فعاليت مي کند مثل کارخانه ذوب آهن اصفهان، با کاهش توليد ميلگرد اصفهان رو به رو شود، به نسبت کاهش توليد آن ميزان تقاضا افزايش پيدا مي کند. که نتيجه ي اين امر مي شود افزايش قيمت ميلگرد اصفهان.

با اين حال، مي توانيم بگوييم که برنامه ها و طرح هايي که براي خريد محصولات از اين بازار تهيه شده است باعث شفافيت در قيمت گذاري اين محصولات مثل قيمت ميلگرد اصفهان در ساير نقاط ايران که در زمينه توليد آن فعاليت مي کنند شده است.

اين در حالي است که قبل از آن عدم کيفيت و صراحت در قيمت گذاري باعث ايجاد التهاب شديدي در قيمت گذاري ميلگرد شده بود و امروزه اگر چه اين التهاب ها باز هم به چشم مي خورد، اما حداقل کمتر شده است!

خريد ميلگرد اصفهان از بازار بورس کالا چه شرايطي دارد؟

نکته ي خيلي مهمي که بايد درباره خريد ميلگرد اصفهان از بازار بورس کالا بدانيد اين است که بستن قراردادها در اين بازار شرايط خاصي دارد که اين شرايط باعث مي شود پيشبرد معاملات در بورس کالا بهبود پيدا کند و دست دلالان و سودجويان از دخالت در خريد شما کوتاه شود.

مهم ترين شرطي که بايد براي ورود به بورس کالا از آن تبعيت کنيد اين است که شما توليد کننده ي محصولات خود باشيد. هدف از اعمال اين شرط اين است که افراد واسطه در اين ميان نتوانند در قيمت ميلگرد و آهن دست درازي کنند.

علاوه بر آن، اگر قصد داريد به عنوان يک خريدار وارد اين بازار شويد، مي بايست هويت خود را مشخص کنيد.

دومين شرط مهم براي خريد آهن و ميلگرد از اين بازار آن است که ميزان محصولات خريداري شده توسط شما بيش تر از يک حد مشخصي باشد. اين حد مشخص بين تالار مخصوص هر کالا متفاوت است، اما معمولا براي ميلگرد و آهن بيش از 20 تن است.

======================================================

🧑🏻‍💻 کارشناسان ديتا مليگرد اصفهان در هر لحظه از هفت روز هفته و ۲۴ ساعت با آپديت شبانه‌روزي قيمت ميلگرد اصفهان، آماده پاسخگويي سريع نيازهاي مشتريان و خريداران ميلگرد اصفهان مي باشند.
☎️ شماره تماس، واتس آپ، تلگرام (مديريت ديتا مليگرد اصفهان) | يوسفي : ۰۹۰۲۱۹۰۹۹۹۰
📧 آدرس ايميل (مديريت ديتا مليگرد اصفهان): info@datarebar.com

======================================================

مراحل خريد ميلگرد اصفهان از بازار بورس کالا

تا اينجاي کار گفتيم که بازار بورس کالا چيست، چه هدفي دارد و چه شرايطي را براي خريداران و ارائه دهندگان کالا هاي مختلف از جمله ميلگرد و آهن آلات به وجود آورده است.

در ادامه قصد داريم مراحلي که شما مي بايست براي خريد ميلگرد اصفهان از بازار بورس کالا را طي نماييد را با شما مرور کنيم.

1- کامل کردن اطلاعات شخصي و گرفتن کد بورسي

اولين کاري که بايد براي خريد و معامله ي ميلگرد و آهن در بازار بورس کالا انجام بدهيد اين است که اطلاعات شخصي خود را ثبت نماييد. به اين منظور مي بايست به يک مرتبه به کارگزاري مراجعه نموده و کد مشتري مخصوص به خود را دريافت نماييد.

لازم به ذکر است که مدارک مورد نياز براي افراد مختلف حقوقي و حقيقي ممکن است متفاوت باشد.

2- فرم درخواست خريد را تکميل کنيد

فرم درخواس خريد شامل برگه اي است که اطلاعات مختلف محصول و ميلگرد مورد نظر شما، مانند نام محصول، نام و مشخصات توليد کننده مثل برند ميلگرد و حداکثر قيمت در آن نوشته شده است و شما مي بايست اين فرم درخواست را تکميل نماييد.

براي اين کار نکته ي مهمي وجود دارد که بايد آنها را مدنظر قرار بدهيد و آن هم اين است که اين فرم را بايد هر دفعه که قصد خريد از بورس کالا را داريد دريافت نماييد.

3- امکان خريد را بررسي کنيد

اين مرحله اي است که کارگزاري که در مرحله ي قبل انتخاب کرديد، درخواست کالاي مورد نظر شما را بررسي کند و در صورتي که امکان خريد براي شما وجود داشته باشد، با توليدکننده مذاکره و رايزني خواهد شد.

4- پيش پرداخت را واريز کنيد

اگر امکان خريد کالاي مورد نظر شما فراهم باشد، در اين صورت شما به عنوان يک خريداري مي بايست مبلغي برابر با ده درصد از ارزش کل کالاي خود را به حساب کارگزاري واريز نماييد.

در اين مرحله نيز سه نکته ي مهم وجود دارد که ما هميشه به افرادي جهت مشاوره در زمينه قيمت ميلگرد اصفهان با ديتاميلگرد اصفهان تماس مي گيرند گوشزد مي کند:

 1. خريداران کالا هنگامي که اين مبلغ را واريز مي کنند، به دنبال آن بايد تعهداتي را به کارگزاري ارائه کنند که در صورتي که اين تعهدات زير پا گذاشته شود و تخلفي در آنها صورت بگيرد، کارگزاري مي تواند بخش يا تمام اين مبلغ را بسته به بندهاي ذکر شده به عنوان خسارت برداشت کند.
 2. مبلغ کارمزدها که توسط کارگزيني کسر مي شود از همين مبلغ و وديعه خواهد بود.
 3. محصولاتي مانند ميلگرد اصفهان از دسته هاي رينگ صادراتي به حساب مي آيند و همين امر باعث مي شود که شما ملزم به پرداخت 5 درصد از ارزش کل معامله به حساب کارگزاري شويد.

5- خريد کالا و واريز باقي مانده مبلغ

کارگزاري که انتخاب نموده ايد، به درخواست شما براي خريدن کالاي مورد نظرتان با ديگر کارگزاران رقابت مي کند تا با مناسب ترين قيمت کالاي مورد نظر شما را خريداري کند.

بعد از انجام اين کار، مشخصات کالا به همراه حق الزحمه کارگزاري، عوراض بورس و عوارض قانوني به وسيله ي کارگزاري تنظيم مي شود و براي شما که خريدار هستيد فرستاده مي شود و شما مي بايست تا روز سوم کاري و تا ساعت 10 صبح، باقي مانده ي مبلغ را به حساب بورس که در اختيار شما قرار گرفته است واريز نماييد.

براي تکميل فرايند پرداخت حتما نکات زير را مدنظر داشته باشيد:

 1. در صورتي که خريداري تا ساعت 10 صبح روز سوم کاري مبلغ تعيين شده را واريز نکند، به ازاي هر روزي که در پرداخت خود تاخير مي کند به ميزان 0/25 درصد ارزش کل معامله جريمه خواهد شد.
 2. در صورتي که تسويه حساب تا 10 روز کاري به طور کامل توسط خريدار انجام نشود معامله فسخ خواهد شد.
 3. اگر معامله فسخ شود، خريدار مي بايست کارمزدي که به کارگزار و کارگزار فروشنده تعلق دارد را به صورت کامل پرداخت کند، که اين پرداختي از همان مبلغ پيش پرداخت کم خواهد شد.

6- تسويه حساب با پاياپاي

بعد از اينکه شما باقي مانده ي مبلغ را به شماره حسابي که در اختيارتان قرار گرفته است واريز کرديد، کارگزار بايد با بخش پاياپاي تسويه حساب کند و پس از کامل کردن مدارک آن را در اختيار کارگزار فروشنده قرار بدهد.

باقي مراحلي که پس از تکميل خريد ميلگرد اصفهان از بورس کالا انجام مي شود شامل امور پيگيري ثبت سفارش و کارهايي نظير حمل و نقل کالا مي باشد.

اين همه کار براي چيست؟

يکي از سوالاتي که بسياري از مراجعان و مشتريان ديتا ميلگرد اصفهان، که قصد دريافت مشاوره در خصوص خريد ميلگرد و محصولات فولادي و آهن آلات را دارند از مشاوران ما مي پرسند، اين است که چرا بايد اين مراحل را طي کنند، در صورتي که مي توانند بسياري از محصولات خود و نه تنها ميلگرد را به سادگي از بازارهاي آهن بصورت مستقيم خريداري کنند؟

پاسخ اين سوال، مزاياي استفاده از بورس کالا مي باشد که در ادامه به برخي از اصلي ترين موارد آن مي پردازيم:

 • مي توانيد قيمت ميلگرد اصفهان در بورس کالا را با بازارهاي ديگر مقايسه کنيد،
 • اطمينان بيش تر نسبت به پرداخت و خريد به موقع،
 • شفافيت بالا در زمينه حجم خريد و فروش واقعي در بازار،
 • اطمينان از اصالت کالا و همچنين آشکار بودن اعتبار توليد کننده،
 • خريد و معامله هاي آنلاين، شما را از دردسرهاي خريد حضوري بي نياز مي کند،
 • قابليت جريمه ي خريدار در صورتي که پرداختي هاي خود را در زمان مناسب نپردازد،
 • قيمت گذاري مناسب و عادلانه اي که تحت تاثير ميزان عرضه و تقاضا تاثير مي باشد.

قيمت گذاري در بورس کالا چطور انجام مي شود؟

بر اساس شيوه نامه ي جديدي که در زمينه ساماندهي عرضه و تقاضاي فولاد، در تاريخ 28 آبان ماه سال 1399 توسط معان اقتصاد رياست جمهوري در اختيار وزير صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است، قيمت هايي که در بازار بورس کالا ارائه مي شوند از آن تاريخ به بعد به صورت رقابتي تعيين مي شود.

البته بايد توجه داشته باشيد که قيمت ميلگرد برابر با 80 درصد قيمت کشورهاي CIS با نرخ ارز نيمايي تعيين خواهد شد.

هدف از ارائه ميلگرد اصفهان در اين بورس تغيير شرايط نابسامان قيمت ميلگرد، کاهش التهاب بازار فولاد و همچنين شفاف سازي در زمينه قيمت آن است و انتظار مي رود که با تهيه ي ميلگرد از بورس کالا شرايط بهتري براي مصرف کنندگاني که به ميلگرد براي پيش برد پروژه هاي ساخت و ساز و پروژه هاي عمراني خود نياز دارند ايجاد شود.

قيمت ميلگرد اصفهان

قيمت ميلگرد اصفهان را در ديتا ميلگرد اصفهان مشاهده کنيد

بنابه گزارش پايگاه تحليلي خبري شفاف (اتاق شيشه اي خبر) که يک تيم رسانه اي جوان و متخصص دارد و همواره اخبار را با توجه به رويدادهاي روز ايران و جهان در سريع ترين زمان ممکن به مخاطبان خود مي رساند طي خبر اقتصادي با عنوان "گزارشي شفاف درباره قيمت ميلگرد اصفهان" پلتفرم ديتا ميلگرد اصفهان را اينگونه معرفي مي کند: ديتا ميلگرد اصفهان يکي از شناخته شده ترين و معتبر ترين پلتفرم هايي است که در زمينه مشاوره ي خريد ميلگرد، بسته به نوع نيازها و شرايطي که قرار است از آن استفاده شود به فعاليت مي پردازد و در طي دوران فعاليت حرفه اي خود توانسته است به شرکت ها و مهندسان بسياري که مطمئن نيستند مي بايست از چه ميلگردي در چه شرايطي استفاده کنند کمک هاي شايان و موثري بکند و در کوتاهترين زمان ممکن، به روزترين قيمت ميلگرد اصفهان را ارايه نمايد.

اما ديتا ميلگرد اصفهان تنها يک مرکز مشاوره ي خريد ميلگرد نيست، بلکه اين پلتفرم فعاليت گسترده اي در زمينه ي ارائه آخرين و موثق ترين قيمت لحظه اي و روز ميلگرد اصفهان  در کوتاهترين زمان ارائه مي کند و امکاناتي پيشرفته را در اختيار خريدارن و فروشندگان ميلگرد اصفهان قرار مي دهد، لذا شما مي توانيد در هر زمان که قصد خريد ميلگرد داشتيد، با استفاده از اين پلتفرم آگاهي بيش تري نسبت به قيمت ميلگرد داشته باشيد.

http://datajoo.com/rebar-price-reference/Isfahan-rebar-price/

در صورتي که شما نيز تمايل داريد تا از اين خدمات حرفه اي و تخصصي ديتا ميلگرد اصفهان در پروژه هاي عمراني، ساختماني و ساخت و ساز خود استفاده نماييد، مي توانيد همين حالا با مراجعه به پلتفرم ديتا ميلگرد اصفهان مراجعه کرده، و يا از طريق شماره تلفن هايي که در اختيار شما قرار مي دهيم با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط باشيد.

در نهايت، از همه ي شما همراهان گرامي بابت مطالعه ي کامل اين مقاله متشکريم، و اميدواريم که توانسته بشيم اطلاعات مفيدي را در اختيار شما عزيزان قرار بدهيم.

======================================================

✔️ چگونه شرکت خود را در ديتا ميلگرد اصفهان برند کنيم؟
📈 سريعتر از گوگل رشد کنيد!
🤼‍♀️ ساير فروشندگان با شما درحال رقابت هستند!
داستان‌هاي موفقيت زيادي از زبان فروشندگان ميلگرد اصفهان از طريق ديتا ميلگرد اصفهان وجود دارد که هر روز فروشندگان بيشتري را براي همکاري با ديتا ميلگرد اصفهان، مشتاق تر مي کند. 😍
✅ براي اينکه هرچه بيشتر ديده شويد برندتان شناخته تر گردد و از ديد خريداران اعتبارتان بالا برود.
✅ براي اينکه هزينه‌هاي جانبي فروشتان کاهش پيدا کند و همچنين فروشتان در سراسر ايران در هر ساعت از شبانه روز افزايش يابد.
با ديتا ميلگرد اصفهان که بيش از ۴۰۰ هزار بازديد در ماه از پلتفرم خود دارد و همچنين با بهترين آژانس هاي تبليغات اينترنتي در ايران مثل شرکت يکتانت همکاري دارد، تماس بگيريد.
☎️ شماره تماس، واتس آپ، تلگرام (مديريت ديتا مليگرد اصفهان):
يوسفي : ۰۹۰۲۱۹۰۹۹۹۰