رسالت/ « موشک سه امتيازي در ديمونا » عنوان سرمقاله سردبير روزنامه رسالت، مسعود پيرهادي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:
 
جهود اين بار خون‌نديده پريشان شد. بامداد پنج‌شنبه، اطراف مرکز اتمي ديمونا واقع در صحراي نقب، اتفاقي افتاد که مي‌تواند آغاز «جراحي غده سرطاني» قلمداد شود. قبل از عمل جراحي، آزمايش‌هايي براي اطمينان از موفقيت عمل، صورت مي‌پذيرد که به حول و قوه الهي اولين آزمايش جدي، حامل پيامي قاطع و اميدبخش بود. 
نتيجه آزمايش به‌صورت ملموس به سمع و نظر مردم مناطق ديمونا و بئرالسبع و همچنين برخي مناطق کرانه غربي رود اردن، علي‌الخصوص بيت‌المقدس و الخليل رسيد؛ فارغ از اين مناطق، کل دنيا به هيمنه پوشالي گنبد آهنين رژيم صهيونيستي خنديد و پيام محور مقاومت را با گوشت و پوست خود لمس کرد.
«وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرينَ مِنْ دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ» شما مؤمنان بايد براي مقابله با کافراني که پيرامون شمايند، آنچه در توان داريد از نيروي رزمي و اسبان بسته (آماده نبرد) فراهم آوريد تا بدين‌وسيله کساني را که دشمن خدا و دشمن شمايند بترسانيد [و انديشه هجوم به مسلمانان را از آنان سلب کنيد] و نيز بايد براي مقابله با دشمنان ديگري که غير از اينان‌اند و شما از آنان بي‌خبريد و خدا به وجودشان آگاه است نيروي رزمي آماده کنيد.
امتياز اول شليک موشک سام ۵ S-200 که ناتو به آن SA-5 مي‌گويد اين بود که دشمن خدا و ما ترسيد؛ کافي است نظرات از روي استيصال مسئولان رژيم صهيونيستي در جايگاه‌هاي مختلف را مرور کنيم. 
«بني بتان» شهردار ديمونا در گفت‌وگو با راديو «اف ام 103» رژيم صهيونيستي گفت: باوجود همه ابزار حمايتي ما امروز فهميديم که امکان رسيدن هر چيزي به ديمونا وجود دارد.
«آويگدور ليبرمن» رئيس حزب صهيونيستي «اسرائيل بيتنا» در واکنش به شليک موشک گفت: نيروي بازدارنده درهم‌شکسته شده و نتانياهو حين انجام مراقبت به خواب رفته است. وضعيتي که در آن موشکي با کلاهکي به وزن 200  کيلوگرم به سمت اسرائيل شليک مي‌شود، ممکن است به روشي کاملاً ديگر خاتمه يابد.
امتياز دوم اين واقعه، قدرت‌نمايي ايران است؛ تقريبا همه بالاتفاق مي‌گويند اين شليک، کار ايران نبوده است، اما در عالم واقع دو وضعيت متصور است؛ اول آنکه ايران، مسئول شليک اين موشک بوده باشد که نشان‌دهنده قدرت نظامي و اراده جمهوري اسلامي در راستاي خط‌ونشان کشيدن عملي براي رژيم جعلي صهيونيستي و ضعف و ناتواني اسرائيل در مقابله با آن است. وضعيت دوم که ازقضا مورد اذعان مسئولان ارتش رژيم صهيونيستي هم هست، اقتدار ايران و محور مقاومت را بيشتر نمايان مي‌کند؛ زيرا کار رژيم صهيونيستي به جايي رسيده که از کشوري سيلي مي‌خورد که سال‌ها درگير جنگ فرسايشي و نابرابر بوده است. کل دنيا گفتند بشار بايد برود؛ ايران گفت بايد بماند؛ ماند و حالا امروز با موشکي که شليک کرد موجب شد ساعت شني نابودي اسرائيل با سرعت محيرالعقولي حرکت کند و معادلات و محاسبات از نو نوشته شود.
اما امتياز سوم شليک موشک به قول رسانه‌هاي معاند سرگردان ولي به نظر ما گران‌سنگ اين است که تغيير معادله و ايجاد توازن جديد، ورق منطقه را به سود مقاومت به‌شدت تغيير مي‌دهد. ممکن است پرسيده شود که يک موشک سرگردان-البته اگر سرگردان باشد- مگر چقدر اهميت دارد؟ در پاسخ بايد گفت که مهم‌تر از آسيب زدن به دشمن، اطمينان از آسيب‌پذيري او است و اين دقيقا همان اطلاع قيمتي و نابي است که در ماجراي ديمونا براي جبهه مقاومت آشکار شده است. سران صهيونيست، اگر هم نمي‌دانسته‌اند امروز بهتر از هر زمان ديگر مي‌دانند که شيشه عمر اين دولت جعلي، از هر زمان شکننده‌تر است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar