کيهان/متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن در آخرين خبر به معناي تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
پيکر مطهر شهيد نيروي انتظامي بندر ماهشهر ستوان دوم «ضرغام‌پرست» مدافع نظم و امنيت با حضور اقشار مختلف مردم و عشاير غيور در بندر ماهشهر تشييع شد‌.
 
مراسم تشييع و بدرقه شهيد مدافع حريم امنيت ستوان دوم ضرغام پرست پيش از ظهر ديروز جمعه (1 مرداد) با حضور مسئولان دولتي، نظامي، انتظامي استاني و شهرستان، مردم و عشاير غيور در بندرماهشهر برگزار شد. مردم غيور شهرستان بندرماهشهر پيکر شهيد مدافع حريم امنيت را از مصلاي نمازجمعه به طرف حسينيه ثارالله ماهشهر بدرقه کردند.
مردم قدرشناس و شهيدپرور رامهرمز در مراسم تشييع باشکوه شهيد ضرغام پرست، ضمن ابراز همدردي با خانواده اين شهيد گرانقدر هنجارشکني آشوبگران را به شدت محکوم کرده و تاکيد کردند که صف مردم خوزستان از اغتشاشگران جداست .
در پي اغتشاشات سه‌شنبه شب گذشته در شهرک طالقاني بندر ماهشهر، مأموران يگان امداد نيروي انتظامي بندر ماهشهر در حين پاکسازي، توسط اغتشاشگران غافلگير و در يکي از محله‌ها از بالاي پشت‌بام هدف رگبار گلوله قرار گرفتند. در پي اين حادثه مزدورانه شهيد ستوان دوم ضرغام‌پرست به شهادت رسيد و يک مأمور ديگر از ناحيه پا مجروح شد.
اين دو مأمور جان بر کف برادر بودند که يکي به شهادت رسيد و ديگري مجروح و براي مداوا به مرکز درماني منتقل شد. پيکر مطهر شهيد ضرغام‌پرست بعد از تشييع در بندرماهشهر به اهواز و پس از آن به زادگاهش، رامهرمز انتقال داده شد .
جوانان انقلابي نمي‌گذارند
خوزستان جولانگاه تروريست‌ها باشد
آيت‌الله عبدالکريم فرحاني در مراسم تشييع پيکر شهيد مدافع امنيت «ضرغام‌پرست» در بندر ماهشهر در سخناني با بيان اينکه مطالبات شما مردم خوزستان ، مطالبات رهبرانقلاب است، افزود: متاسفانه استان خوزستان از مشکل تبعيض و بي‌عدالتي رنج مي‌برد. عدم اشتغال بومي و عدم تعيين حقوق عامه که به واسطه برخي مسئولين به‌ويژه در سال‌هاي اخير رخ داده است، زمينه‌اي شده است براي مطالبه حق شماست. در اين شکي نيست و بايد تمامي مشکلات شما حل شود.
نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه خوزستان تشنه برقراري عدالت است، خاطرنشان کرد: ما براي تحقق عدالت و رفع تبعيض در خوزستان مسيرهايي را طي کرديم ولي متاسفانه مشخصا در 6 سال اخير بن بست بوده است، ما در شوراي امنيت در جلسه با وزير نيرو و قائم مقام وزارت جهاد کشاورزي، مسئله آب و کشاورزي را مطرح کرديم. ما در حضور مسئولين کشوري تعيين کرديم، خوزستان تشنه عدالت است اما وفادار به انقلاب اسلامي است.
آيت الله فرحاني ادامه داد: خوزستان مهد ولايت و تشيع ايران اسلامي است، خوزستان جايگاهي ويژه دارد. رهبر فرزانه انقلاب در کنار همرزشان شهيد چمران از اين خاک دفاع کرد. شما مردم خوزستان امروز در دفاع از حرم بيشترين شهدا را تقديم انقلاب کرديد، شهداي امنيت شهداي شما هستند و اين سند افتخار شماست. نيروي انتظامي مظلوم در تامين امنيت فداکاري‌هاي بسياري مي‌کند.
وي با تاکيد بر اينکه صف مردم خوزستان از صف ضدانقلاب جداست عنوان کرد: تا زماني که اين جوانان ولايي و عشاير غيور هستند در دهان ضدانقلاب مي‌زنند. کسي گمان نکند که مي‌تواند از اين مطالبات به حق شما براي تضعيف نظام جمهوري اسلامي استفاده کند. ما جوانان غيوري داريم که در دفاع از انقلاب، امنيت، حرم و تماميت عرضي اين مملکت جان بر کف ايستاده‌اند.
نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري بيان کرد: امروز اين شهيد ما سند افتخار ماست. ما علمايي داريم که در صف مردم و در کنار مردم هستند و از مطالبات آنها دفاع مي‌کنند ولي وقتي صحبت از حفظ نظام به ميان بيايد، تو دهن ضدانقلاب مي‌زنند.
وي اضافه کرد: امروز رهبر شماست که خواسته‌هاي مردم را مطالبه مي‌کند. رهبر انقلاب در جمع خبرگان رهبري در رابطه با طرح 560 هکتاري اعلام کرده من براي خوزستان 2 ميليون هکتار کشاورزي به همراه تامين آب مي‌خواهم.
آيت‌الله فرحاني در پايان علت مشکلات خوزستان را سوءمديريت دانست و گفت: ما مي‌توانيم اقتصاد غيروابسته به نفت داشته باشيم، ما مي‌دانيم سوءمديريت در خوزستان به قدري است که يا از حجم بالاي آب، سيل جاري شود يا خشکسالي و تشنگي را شاهد باشيم، از قوه قضائيه خواستيم که با عوامل اين وضعيت برخورد کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar