کيهان/متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن در آخرين خبر به معناي تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
 
روزنامه اعتماد در آخرين شماره خود در گزارشي اقتصادي با اعلام خبر «فرار سالانه ۱۰ ميليارد دلار سرمايه از کشور» نوشت: « طبق آمار بانک مرکزي ميزان نقدينگي از ۳۷۰۰ هزار ميليارد عبور کرده و نسبت به دو سال پيش ۲ برابر شده است. اگرچه طي ماه‌هاي گذشته نسبت به عواقب افزايش نقدينگي بر اقتصاد و تورم هشدار داده شده «امادريغ». با اين روند در ماه‌هاي آينده دولت با تورمي روبه‌رو خواهد شد که هيچگاه در کشور تجربه نشده است... براساس آمارهاي اتاق بازرگاني تهران هر سال۱۰ ميليارد دلار فرار سرمايه از کشور انجام مي‌شود و آنچه مهم است اين است که تشکيل سرمايه ثابت سال‌هاست وجود ندارد و نقطه استهلاک از نقطه سرمايه ثابت نيز رد شده است.»
گفتني است روحاني طي ۸ سال گذشته بسياري از امکانات و ظرفيت‌هاي کشور را به پاي مذاکرات هسته‌اي ريخته‌، از رفع تحريم‌هاي بانکي تا حل مشکل ورود سرمايه و حتي آب خوردن مردم را هم به برجام گره زد اما جز تحميل خسارت‌هاي فراوان به مردم و نظام دستاورد ديگري به ارمغان! نياورده است، هدف از مذاکرات، لغو تحريم‌ها بود ولي نه فقط هيچ تحريمي لغو نشد بلکه صدها تحريم جديد نيز به تحريم‌هاي قبلي اضافه شد.
روحاني طي اين سالها نه تنها با برجام مشکل ورود سرمايه به کشور را حل نکرد بلکه با تصميمات و سياست‌هاي غلط اقتصادي زمينه فرار ماهانه دهها ميليون دلار سرمايه از کشور را فراهم کرد و تاسف‌آور‌تر اينکه طي يکي دو سال اخير ابتدا با تشويق مردم به سرمايه‌گذاري در بورس‌، سرمايه‌هاي خرد و کلان مردم را به بورس جذب کرد و به فاصل کوتاهي با هدف تامين کسري بودجه دهها هزار ميليارد تومان در قالب کدهاي بورسي حقوقي شرکت‌هاي دولتي از بورس خارج و باقي مانده پس‌انداز مردم براي تامين حداقل‌هاي معيشتي را نيز نابود کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar