خبرآنلاين/متن پيش رو در خبرآنلاين منتشر شده و بازنشرش در آخرين خبر به معناي تاييد آن نيست

 مهدي پازوکي، کارشناس اقتصادي و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست کلاب هاوس خبرآنلاين،در پاسخ به اين سئوال کليدي که کابينه رييسي وادار کدام تفکر اقتصادي است؟ گفت: در ايران به دليل فقدان احزاب قوي، برنامه‌اي که از يک مشرب فکري تغذيه شده، وجود ندارد.

پازوکي با تاکيد بر اينکه پيشگو نيست، گفت: من از اينده خبر ندارم اما مي دانم اگر رقابت و شفافيت را در اقتصاد از بين ببريم و انحصار به وجود آوريم، به طور قطع فضاي کسب‌وکار چه براي توليدکنندگان و چه براي مصرف‌کنندگان دچار مشکل مي‌شود.

پازوکي تاکيد کرد: اقتصاد ايران در شرايط فعلي به شدت از بسته بودن رنج مي‌برد. شما اگر بهترين نوبليست‌هاي اقتصادي را در اقتصاد بسته به عنوان مشاور دعوت کنيد، کاري نمي‌توانند بکنند.

وي با بيان اين‌که اگر اقتصاد بسته باشد، به طور قطع روي بازار ارز و تورم و زندگي توده‌هاي مردم اثر مي‌گذارد، گفت: مشکلي که امروز اقتصاد ايران دچار است، جهالت اقتصادي است.

اين کارشناس اقتصادي با بيان اين‌که مقاله‌اي تحت عنوان ميراث نامحمود را بخوانيد، افزود: احمدي‌نژاد دلش مي‌خواست به فقرا کمک کند، ولي بلد نبود و برنامه و سيستم نداشت. در نتيجه با وجود درآمدهاي فزاينده ارزي، توده‌هاي مردم به خصوص تهي‌دستان و حاشيه‌نشين‌ها آسيب ديدند.

اين کارشناس اقتصادي تصريح کرد: در شرايط فعلي مهم‌ترين هدف مخالفان ايران، نگه داشتن کشور در فقر و انزواي بين‌المللي است و از سرمايه‌گذاري در اقتصاد ايران جلوگيري کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar