خبرآنلاين/متن پيش رو در خبرآنلاين منتشر شده و بازنشرش در آخرين خبر به معناي تاييد آن نيست

ميثم هاشم‌خاني کارشناس اقتصادي در کلاب هاوس خبرآنلاين گفت: براي درک اين نکته که چه کساني در کابينه آقاي رييسي حضور دارند، بايد اطرافيان وي را رصد کرد. در اطراف ايشان از فردي مانند آقاي طيب نيا تا آقاي فرزين و عبدالملکي و داوودي و صمصامي حضور دارند و ديدگاه دو نفر آخر سوپر کمونيستي است که مشابه آن تنها در دو کشور ديگر يعني ونزوئلا و کره شمالي يافت مي شود؛ اينکه ما بگوييم قيمت دلار دولتي بايد هزار و ۵۰۰ تومان شود اصلا در ساير کشورهاي جهان يافت نمي شود و اينکه دلار دو تا سه نرخ همزمان داشته باشد نيز پديده اي است که جهانيان با آن بيگانه اند .

اين کارشناس اقتصادي در ادامه گفت: در ۱۲۲ کشور دنيا تورم زير ۳ درصد است؛ لازم به ذکر است که کشورهايي نظير عراق، افغانستان و فلسطين اشغالي هم تورم زير ۳ درصد را دارند.

هاشم خاني در ادامه گفت: اين ۱۲۲ کشور توسعه يافته و در حال توسعه به اين فکر نيافتاده اند که تورم را با سرکوب قيمت ها دستگيري گران فروشان و سلاطين گران فروشي و ديگر سلاطين کنترل کنند؛ افرادي مانند آقاي داوودي و صمصامي در طيف متعارف اقتصادي در دنيا قرار نميگيرند.

وي گفت: من فکر ميکنم از آنجا که آقاي رئيسي خاستگاه حزبي ندارند و اساسا احزاب نيز در ايران گعده هاي دوستانه اي هستند که هيچ مانيفست مملکت داري شفافي ندارند و يا مانيفست آنها سرشار از انشا نويسي است طبيعتا تيم اقتصادي ايشون نيز افرادي با ديدگاه هاي اقتصادي متفاوت و حتي متضاد خواهد بود و اما بازهم اميدوارم که اينطور نباشد و در حد توان خودم تلاش مي کنم که اينطور نباشد و طيف افراد معقول تر مانند طيب نيا، فرزين و رهبر بتوانند قدرت بيشتري داشته باشند و حضور اينها بتواند شريط را بهبود بخشد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar