کيهان/متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن در آخرين خبر به معناي تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
ارتش آمريکا اعلام کرده کارشناسان مواد منفجره نيروي دريايي اين کشور معتقدند نفتکش رژيم صهيونيستي نزديک سواحل عمان و در درياي مکران هدف حمله پهپادي قرار گرفته است. روزنامه جروزالم پست نيز گفته اين حمله با چندين پهپاد انتحاري صورت گرفته است. صهيونيست‌ها مي‌گويند، اين حمله کار ايران است!
 
برخي منابع انگليسي روز جمعه از هدف قرار گرفتن يک تجاري صهيونيستي در نزديکي سواحل عمان خبر دادند. گروه نظامي انگليسي موسوم به «عمليات‌هاي تجاري دريايي» در بيانيه‌اي کوتاه با اعلام اين خبر، گفته بود تحقيقات درباره آن در جريان است. در ادامه وزارت دفاع انگليس در بيانيه‌اي اعلام کرد اين کشتي يک نفتکش است که متعلق به رژيم صهيونيستي است. بعد از اعلام اينکه کشتي هدف قرار گرفته شده در درياي عمان متعلق به رژيم صهيونيستي است، شرکت «زودياک ماريتايم» که متعلق به «ايال عوفر» ميلياردر صهيونيست و مستقر در لندن است، اعلام کرد دو نفر از خدمه اين کشتي تجاري با نام مِرسِر استريت، کشته شده‌اند. همزمان يک گروه اطلاعاتي-امنيتي دريايي موسوم به «درياد گلوبال» در گزارشي اعلام کرد، اين کشتي که با پرچم ليبريا در حال حرکت در ۲۸۰ کيلومتري بندر الدقم در درياي عمان بود، با هواپيماي بدون سرنشين هدف قرار گرفته و احتمالا زماني که برفراز آن پرواز مي‌کرده، شراره‌هاي آتش بر روي کشتي ريخته است. اين گروه همچنين مدعي شد که کشتي مرسر استريت سپس براي بار دوم نيز هدف حمله قرار گرفت که ماهيت آن حمله هنوز مشخص نيست ولي گفته مي‌شود که باعث وقوع انفجار در عرشه کشتي شده است. در ادامه اخبار مربوط به اين حمله، جزئيات بيشتري منتشر شده است.
جزئيات جديد
ارتش آمريکا ديروز اعلام کرد کارشناسان مواد منفجره نيروي دريايي آمريکا معتقدند نفتکش رژيم صهيونيستي نزديک سواحل عمان در درياي مکران هدف يک حمله پهپادي قرار گرفته است. به گزارش «آسوشيتدپرس»، ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريکايي مستقر در منطقه غرب آسيا در بيانيه‌اي اعلام کرد ناو هواپيمابرش با نام «يواس‌اس رونالد ريگان» و ناوشکن «يواس‌اس ميتسچر» کشتي مذکور با نام «مِرسِر استريت» را هنگام حرکت به سمت يک بندر امن اسکورت کردند. بنابر اعلام نيروي دريايي آمريکا: «کارشناسان مواد منفجره نيروي دريايي براي اطمينان از اينکه خطر ديگري خدمه را تهديد نمي‌کند، در کشتي حضور دارند و آماده حمايت از تحقيقات درخصوص اين حمله هستند. روزنامه صهيونيستي «جروزالم پست» اما ضمن اعلام اينکه، چندين پهپاد انتحاري به اين نفتکش يورش برده‌اند مدعي شده، اين حمله از سوي ايران صورت گرفته است.
تل‌آويو: کار ايران است
به دنبال اين حمله رژيم صهيونيستي به سرعت ايران را متهم کرد. يائير لاپيد وزير خارجه رژيم صهيونيستي شامگاه جمعه در گفت‌وگو با «دومينيک راب» وزير خارجه انگليس به اظهار جملاتي عليه ايران پرداخت. وي در اين گفت‌وگوي تلفني ايران را «مشکل اسرائيل خواند».همچنين وزير جنگ و رئيس‌ستاد ارتش رژيم صهيونيستي هم در پي حمله به کشتي اين رژيم در سواحل درياي عمان نشستي امنيتي برگزار کردند. در همين راستا سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در گفت وگوي مطبوعاتي اظهار داشت: «واشنگتن از حمله به کشتي که در سواحل عمان توسط شرکت اسرائيلي زودياک مديريت مي‌شد، ناخرسند است و همکاري با شرکا جهت بررسي ابعاد مختلف اين اتفاق ادامه دارد». هنوز هيچ گروه يا کشوري مسئوليت اين حمله را برعهده نگرفته است اما اقدامات مداخله گرانه رژيم صهيونيستي در منطقه باعث شده که اين رژيم به هدفي مشروع براي گروه‌هاي متعدد منطقه‌اي تبديل شود. شبکه العالم نيز در اين راستا اعلام کرده طبق اعلام منابع مطلع، اين حمله از سوي مقاومت در منطقه و در پاسخ به حمله اخير رژيم صهيونيستي به فرودگاه «ضبعه» منطقه قصير سوريه صورت گرفته است!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar