آفتاب يزد/متن پيش رو در آفتاب يزد منتشر شده و انتشار آن در آخرين خبر به معناي تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
   
وزير راه و شهرسازي از انتخاب روش‌هاي تامين مالي غير تورم‌زا براي احداث يک ميليون واحد مسکوني در سال خبر داد.
به گزارش ايسنا، رستم قاسمي، وزير راه و شهرسازي گفت: ما براي توسعه ساخت‌و‌ساز در کشور راهي جر توجه به تکنولوژي صنعتي‌سازي و فناوري‌هاي نوين در حوزه مسکن نداريم و معتقدم که با کمک توليدکنندگان و صنــــعت گـــران بخش ساخـــــتمان به سه شاخصه مهم در اين صنعت يعني کيفيت، قيمت و سرعت دست پيدا مي‌کنيم.
وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه هدف بزرگي در بخش مسکن پيش‌بيني شده است، گفت: اين طرح با مطالعه کارشناسي و با برنامه‌ريزي آماده شده است. برخي مي‌گويند که ساخت يک ميليون مسکن تورم ايجاد خواهد کرد، اما اينطور نيست چراکه براي احداث اين واحدها از منابع دولتي استفاده نمي‌کنيم. روش‌هايي براي تامين منابع مالي اين برنامه پيش‌بيني کرديم که تورم‌زا نيستند.
وي افزود: به زودي شاهد اقداماتي که در اين مدت کوتاه براي ساخت يک ميليون واحد مسکوني در سال انجام شده است، خواهيم بود. در اين مدت زيرساخت‌هايي براي جهش جدي توليد فراهم شده است.
قاسمي در انتها گفت:
من از همه توليدکنندگان بخش مسکن که بخش وسيعي است، مي‌خواهم همت کرده و در اين اقدام بزرگ پيش‌بيني شده توسط دولت مشارکت کنند. اعتقاد دارم حتما اين بخش مي‌تواند به ما کمک کند و با کمک آن‌ها اتفاقات بزرگي در بخش مسکن رخ خواهد داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar