وطن امروز/متن پيش رو در وطن امروز منتشر شده و انتشار آن در آخرين خبر به معناي تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
 
 توسعه برنامه هسته‌اي ايران بيش از همه رژيم صهيونيستي را به هراس انداخته است، به شکلي که به احياي برجام راضي شده‌اند. مقامات اين رژيم که پيش از اين تصور مي‌کردند با اقدامات ايذايي شامل ترور دانشمندان هسته‌اي و عمليات خرابکارانه در تاسيسات ايران، برنامه هسته‌اي کشورمان را متوقف خواهند کرد، با شتاب فزاينده پروژه هسته‌اي ايران مواجه شده‌اند، آن هم در شرايطي که ايران با کنار گذاشتن تمام محدوديت‌هاي مندرج در برنامه جامع اقدام مشترک، اقدامات جبراني را در پاسخ به امتناع اعضاي برجام به عمل به تعهدات خود، در پيش گرفته است. 
به گزارش «وطن‌امروز»، سران رژيم اسرائيل پس از اقدام خرابکارانه انفجار در تاسيسات نطنز، پاسخ محکمي دريافت کردند که رساندن سطح غني‌سازي به 60 درصد از سوي ايران بود. دولت ائتلافي و تازه‌کار نفتالي بنت که وضعيت لرزاني در سرزمين‌هاي اشغالي دارد، اين روزها علاوه بر مشکلات حاد داخلي، با ترتيبات امنيتي جديدي پيرامون منطقه پس از کاهش حضور نظاميان آمريکايي در خاورميانه متعاقب خروج دولت بايدن از باتلاق افغانستان مواجه شده که کفه معادلات آن به نفع ايران و متحدانش سنگيني مي‌کند. در چنين شرايطي مقامات اسرائيلي شامل نفتالي بنت، نخست‌وزير و بني گانتس، وزير جنگ که طي 3 ماه گذشته روزي را بدون تهديد مستقيم و خط و نشان کشيدن براي ايران آغاز نمي‌کردند، حالا با درک واقعيت‌هاي جديد در منطقه، از تهديدات خود- که حتي در فلسطين اشغالي نيز از آنها به عنوان بلوف ياد مي‌شد- تنزل کرده‌اند. بر همين اساس پس از آنکه نفتالي بنت، نخست‌وزير اين رژيم در سفر اخيرش به آمريکا، به واشنگتن قول داد مخالفت علني با توافق هسته‌اي با ايران نداشته باشد، وزير جنگ اسرائيل در مصاحبه جديد خود با فارين‌پالسي اعلام کرد تل‌آويو حاضر به پذيرش توافق هسته‌اي ايران که طرف‌هاي برجام و ايالات متحده و جمهوري اسلامي در حال مذاکره درباره آن هستند، است اما در عين حال مقام‌هاي رژيم صهيونيستي همچنان به اعمال فشار خود به واشنگتن براي آماده‌سازي يک «نمايش قدرت» جدي در شرايط شکست مذاکرات با تهران ادامه مي‌دهند. گانتس در اين مصاحبه درباره موضع تل‌آويو درباره بازگشت دولت آمريکا به برجام گفت: «رويکرد فعلي ايالات متحده براي بازرسي و کنترل برنامه هسته‌اي ايران را مي‌پذيريم».

وزير جنگ رژيم صهيونيستي سپس در ادامه بار ديگر بر لزوم فشار اقتصادي آمريکا بر جمهوري اسلامي ايران تأکيد کرد و گفت: تل‌آويو خواهان مشاهده «يک طرح (B‌جايگزين) قابل اجرا که تحت رهبري آمريکا باشد»، است و از آن حمايت مي‌کند و اين طرح شامل فشار گسترده اقتصادي به ايران در شرايطي مي‌شود که مذاکرات هسته‌اي وين براي احياي برجام به شکست بينجامد. او همچنين به «طرح C (سوم)» رژيم صهيونيستي اشاره کرد که شامل اقدام نظامي عليه جمهوري اسلامي ايران مي‌شد. 
گانتس همچنين در بخشي از مصاحبه‌اش گفت: ايران ۲ تا ۳ ماه تا دستيابي به مواد و توانمندي‌هاي مورد نياز براي ساخت يک بمب اتم فاصله دارد. او همچنين خواستار حمايت جامعه جهاني از جمله اروپا، روسيه و ايالات متحده و به طور ويژه چين از طرح اعمال فشار ديپلماتيک، سياسي و اقتصادي به تهران شد و گفت: «ما بايد چين را نيز به اين [زنجيره] وصل کنيم. آسيا بايد ايفاي نقش کند. اسرائيل توانمندي هدايت يک طرح واقعي B را ندارد. ما نمي‌توانيم يک نظام تحريم اقتصادي بين‌المللي را گرد هم آوريم و اين طرح بايد توسط ايالات متحده هدايت و رهبري شود. ايران بايد از اينکه آمريکا و شرکايش جدي هستند، بهراسد». وي ادعا کرد در عين حال، ارتش رژيم صهيونيستي اقدامات خود براي متوقف کردن پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران را آماده‌سازي مي‌کند. گانتس توضيح داد: «اگر فشارها افزايش يابد، به آن نقطه مي‌رسيم. ما آمريکا نيستيم اما توانمندي‌هاي خود را داريم». وزير جنگ اسرائيل با ابراز ناراحتي از خروج ايالات متحده از افغانستان تصريح کرد ايران نبايد برداشت کند غرب متزلزل خواهد شد. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar