اعتماد/متن پيش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرين خبر به معناي تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
 
پس از غيرقانوني خواندن نامگذاري چهار خيابان و معبر به نام استادان هوشنگ مرادي‌کرماني، جبار باغچه‌بان، مهدي آذريزدي، صمد بهرنگي و رد شدن مصوبه شوراي شهر تهران، سرانجام پلاک‌کوبي اين معابر انجام  شد.
به گزارش ايسنا، در جريان سيصد و سومين جلسه شوراي شهر تهران به تاريخ ۳۰ خردادماه بررسي صورت‌جلسه کميسيون نامگذاري و تغيير نام اماکن و معابر عمومي شهر تهران در دستور کار قرار گرفت که در اين جلسه مصوب شد خيابان کوچه يکم در منطقه ٦ به نام استاد صمد بهرنگي با حفظ شماره‌گذاري تغيير نام داده شود. همچنين کوچه سوم در خيابان حجاب به نام استاد مهدي آذريزدي، کوچه پنجم مجاور خيابان حجاب به نام استاد هوشنگ مرادي‌کرماني و کوچه هفتم در خيابان حجاب به نام استاد جبار باغچه‌بان نامگذاري  شود.
هوشنگ مرادي‌کرماني که تنها استاد حاضر و در قيد حيات اين جمع است در واکنش به اين اقدام گفت: «کار بسيار خوبي کرده‌اند ولو اينکه عده‌اي مخالف باشند. همه اين افراد حاصل سختي‌، رنج، تلاش و کوشش هستند. آنها بار فرهنگي جامعه را پيش برده‌اند. اگر نگوييم بيشتر از سربازي که جانش را در راه وطن گذاشته که مردم راحت باشند، به همان‌ انداره قابل احترام و دوست‌داشتني هستند. اين افراد شهيد فرهنگي  هستند.»
اما چندي نگذشت که اعلام شد هيات تطبيق فرمانداري تهران نامگذاري معابري به اسم بزرگان آموزش و ادبيات کودک و نوجوان ايران ازجمله: جبار باغچه‌بان، مهدي آذريزدي، صمد بهرنگي و هوشنگ مرادي‌کرماني را غيرقانوني خواند. محمدجواد حق‌شناس، عضو شوراي شهر تهران، نسبت به اين موضوع واکنش نشان داد و در تذکري خواست هيات تطبيق براي شوراي شهر در انجام وظايف قانوني ناشي از اختيارات مصرح در قانون مانع‌تراشي نکند. در پي اين اتفاق انجمن نويسندگان کودک و نوجوان با انتشار بيانيه‌اي نسبت به اين ماجرا واکنش نشان داد و نوشت: «انجمن نويسندگان کودک و نوجوان، نه فقط نظر سليقه‌اي هيات تطبيق فرمانداري تهران را غيرقابل قبول مي‌داند، بلکه بر اين باور است که چنين اعمال سليقه‌هاي غيرفرهنگي، پاسخي درخور از مردم و به‌ويژه نسل جديد خواهد گرفت. تن‌ دادن جامعه به اين قبيل تصميم‌هاي زيانبار، هم به شهر و مردم آسيب مي‌زند و هم به هويت جمعي و منافع ملي.»
هوشنگ مرادي‌کرماني هم در پي اين اتفاق به ايسنا گفت: «ديديد ما چهار تا را رد کردند و کسي هم صدايش درنيامد؟ اگر از نسل ما، ما چهار نفر را کنار بگذاريد، چه مي‌ماند؟ بقيه‌اش کو؟ ما هر کدام سبک و موقعيتي براي خود داريم که متفاوت از هم است. با توجه به اينکه شوراي شهر بر اين مساله تاکيد داشت، نمي‌دانم با چه مصلحتي قبول  نکردند.»
اما حالا با گذشت بيش از دو ماه از اين ماجرا عکس‌هايي به دست ايسنا رسيده است که نشان از پايان ماجراي نامگذاري اين چهار خيابان و کوچه دارد و معابر ياد شده به نام اين چهار چهره آموزش و ادبيات کودکان و نوجوانان پلاک‌کوبي شده‌ است.
نيمه شهريور ماه هم خبر ديگري منتشر شد که خبر از نامگذاري خيابان سپند واقع در خيابان ايرانشهر به نام استاد جعفر شهري مي‌داد . 
در جريان شصت و دومين جلسه کميسيون نامگذاري و تغيير نام اماکن و معابر عمومي شهر تهران که در خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد، تغيير نام خيابان سپند در خيابان ايرانشهر به خيابان جعفر شهري به تصويب رسيد و اکنون اين خيابان حدفاصل خيابان سپهبد قرني و نجات‌اللهي (ويلا) به نام اين نويسنده و پژوهشگر تاريخ تهران پلاک شده و حدفاصل خيابان سپهبد قرني و ايرانشهر همچنان به نام سپند است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar