جمهوري اسلامي/متن پيش رو در جمهوري اسلامي منتشر شده و بازنشر آن در آخرين خبر به معناي تاييدش نيست

بسم‌الله الرحمن الرحيم
يک شبکه عربي خبر داد شيخ‌نشين امارات، کليه اطلاعات مربوط به 840/405/9 نفر از اتباع خارجي مقيم اين شيخ‌نشين را به همراه نامه‌اي رسمي به امضاء حمد مطر الشامسي مدير بخش امور ديپلماتيک به رژيم صهيونيستي تحويل داده است. در اين نامه آمده: پيرو نامه‌ها و توافق‌نامه سابق درباره همکاري مشترک براي تامين امنيت نمايشگاه بين‌المللي اکسپو 2020 (که قرار است در ماه اکتبر 2021 (مهرماه 1400) در امارات برگزار شود) اين اطلاعات فرستاده شده است. اطلاعات داده شده، شامل اسم، عکس، تابعيت، کپي گذرنامه، شماره تلفن و نيز مکان اقامت افراد مذکور است.
براساس گزارش شبکه «مجهر الجزيره» اطلاعات داده شده به رژيم صهيونيستي بسيار محرمانه است و حمد مطر الشامسي اين نکته را در نامه خود مورد تاکيد قرار داده است. تاکيد اين مدير سياسي اماراتي بر محرمانه بودن اطلاعات داده شده، برخورداري اين موضوع از امنيتي بودن را نشان مي‌دهد، همان چيزي که رژيم صهيونيستي با بهانه‌هاي مختلف درصدد رسيدن به آنست.
ترديدي نيست که اصل عادي‌سازي رابطه با امارات، بحرين و تعدادي ديگر از کشورهاي عربي براي رژيم صهيونيستي وسيله‌اي براي دست‌يابي به اهداف اطلاعاتي-امنيتي گسترده مرتبط با منطقه بوده و اقداماتي از قبيل برگزاري نمايشگاه و ساير فعاليت‌هاي اين رژيم در امارات و ساير کشورهاي اسلامي نيز ابزارهائي براي تحقق اين اهداف هستند. از حدود سه سال قبل که توافق صهيونيست‌ها با شيوخ امارات براي ايجاد کنيسه در اين شيخ‌نشين و مراکزي تحت عناويني از قبيل فرهنگ، هنر، تجارت و مبادلات بين‌المللي آشکار شد همواره هشدار داديم که رژيم صهيونيستي براي منطقه خليج فارس و اختصاصاً جمهوري اسلامي ايران برنامه ويژه اطلاعاتي-امنيتي دارد. اتفاقاتي هم که در سال‌هاي اخير در ايران افتادند و ردپاي صهيونيست‌ها در آنها مشاهده شد آن هشدارها را تاييد کردند.
نزديک شدن عوامل اطلاعاتي رژيم صهيونيستي به ايران، براي آنها يک امتياز بزرگ است که مي‌تواند به اين رژيم براي اجرائي کردن توطئه‌هايش در ايران کمک کند. کمک‌هاي مالي شيوخ امارات به رژيم صهيونيستي، ارسال محموله‌هاي بزرگ سوخت به بنادر فلسطين اشغالي، لغو کردن رواديد ميان امارات و رژيم صهيونيستي، هجوم تجار و لشکر فساد فرهنگي صهيونيست‌ها به امارات که روشن است اهداف ويژه‌اي را دنبال مي‌کنند، همگي با اهداف اطلاعاتي-امنيتي صورت گرفته و مي‌گيرند. هدف اول و مهم اين تلاش‌ها ضربه زدن به ايران است کمااينکه سران رژيم صهيونيستي از آشکار ساختن اين نيات شوم خود ابائي ندارند.
آنچه بايد مورد تاکيد باشد، هوشياري دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي جمهوري اسلامي ايران در برابر توطئه مشترک امارات و رژيم صهيونيستي عليه امنيت منطقه است. تحويل دادن اطلاعات اتباع خارجي مقيم امارات به رژيم صهيونيستي، علاوه بر اينکه تضييع حقوق خود اتباع خارجي است اقدامي عليه کشورهاي منطقه نيز هست. به همين دليل، از يکطرف بايد مسئولين اماراتي مورد بازخواست قرار گيرند که به چه حقي اطلاعات محرمانه افرادي که در اين شيخ‌نشين مقيم هستند و اين اقامت، حقوقي را براي آنها به وجود آورده است را به رژيم اشغالگر، جنايتکار و خائن صهيونيستي داده‌اند. از طرف ديگر، جمهوري اسلامي ايران بايد براي تامين امنيت خود و جلوگيري از نفوذي که رژيم صهيونيستي مي‌تواند به کمک امارات در منطقه به‌ويژه ايران ايجاد کند، شيوخ امارات را تحت فشار قرار دهد. روند ايجاد تسهيلات براي صهيونيست‌ها و برخوردار ساختن آنها از امکانات توسط امارات بايد متوقف شود. اين، خواسته ملت‌هاي منطقه و مردم خود امارات است و شيوخ امارات بايد در برابر اين خواسته و توطئه‌هائي که صهيونيست‌ها در منطقه به اجرا مي‌گذارند، پاسخگو باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar