کیهان/متن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
دولت تدبیر و امید با حمایت سرسخت اصلاح‌طلبان در 2دوره به پیروزی رسید و این پیروز شدن آنقدر برای اصلاح‌طلبان مهم بود که حتی به بی‌اخلاقی‌های گسترده علیه رقبای انتخاباتی روی آوردند. حالا با اتمام 8ساله دوره دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان که خود نیز در آن سمت‌های مهمی را مانند معاون اولی بر عهده داشتند، وضعیت جامعه و اقتصاد ایران به دلیل سوءمدیریت‌ها در شرایط نامطلوبی است.
در چنین شرایطی که بحث نظارت بر عملکرد دولتمردان قبل مطرح شده اصلاح‌طلبان بسیار برآشفته شده‌اند. یکی از نمونه‌های آن گزارشی است که دیروز شرق منتشر کرده است: «خضریان، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰، در نامه‌ای به قالیباف موارد اهمال‌‌کاری و تناقض‌گویی وزیر خارجه سابق را ذکر کرده و از شکایت از ظریف به کمیسیون اصل ۹۰ خبر داده است.»
در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «خبر شکایت رسمی نمایندگان از محمد‌جواد ظریف در حالی منتشر شده که دلایل نمایندگان مستند به سخنان تحریف‌شده وزیر پیشین وزارت خارجه است و دلیل محکمه‌پسند دیگری برای محاکمه ظریف وجود ندارد؛ بنابراین همچنان باید تأکید کرد که جو‌سازی‌ اصولگرایان علیه کابینه روحانی، فقط به تسویه‌حساب سیاسی[!!] می‌ماند که وقت گران‌بهای نمایندگان مجلس را هدر می‌دهد و هزینه‌ گزاف از بیت‌المالی است که تباه می‌شود. چندی پیش با تحریف آنچه محمدجواد ظریف در یک گفت‌وگوی کلاب‌هاووسی به زبان راند، موجی از انتقادها به سمت او روانه شد. ظریف به امضا‌کردن برجام بدون خواندن متن آن متهم شد و هرچه توضیح داده شد که کلمه تعلیق در ضمائم برجام، آن‌هم در بخش تحریم‌های اتحادیه اروپا وجود داشته نه در متن برجام و بی‌اطلاعی ظریف ربطی به متن برجام ندارد، گوش شنوایی وجود نداشت و ندارد.»
چنانکه خواندید راهکار اصلاح‌طلبان تنها فرافکنی است آن هم با طرح ادعای «تسویه حساب سیاسی» نکته دیگر اینکه در گزارش فوق آمده «دلیل محکمه‌پسند دیگری برای محاکمه ظریف وجود ندارد» با این وجود باید پرسید که این همه نگرانی اصلاح‌طلبان برای چیست؟! وقتی که مدعی هستند دلیل محکمه‌پسندی وجود ندارد.
نکته دیگر اینکه مطابق ادعای روزنامه شرق اگر ظریف کلمه تعلیق را حتی در ضمائم برجام نیز ندیده باشد این موضوعی نیست که به سادگی از کنار آن بتوان گذشت چرا که او مسئول دستگاه دیپلماسی بوده و باید متن و ضمائم را با دقت تمام مطالعه می‌کرد. موضوع این است که چه متن باشد و چه ضمیمه؛ بالاخره ظریف به نمایندگی از طرف بیش از 80میلیون ایرانی آن را امضا کرده است.
نکته دیگر این است که شرق آنچنان با فریبکاری و تقلای انحراف اذهان، نوشته تعلیق در ضمائم بوده نه متن برجام که انگار ضمائم برجام کشک بوده است! در حالیکه برجام دربرگیرنده کلیات است و تمام ریزه‌کاری‌ها، زمانبندی و ترتیبات اجرایی در ضمائم برجام آمده است، به طوریکه از 110 صفحه برجام، 18 صفحه کلیات و 92 صفحه مربوط به ضمائم آن است، اگرچه دروغ‌بافی و فریب جزو کارهای اصلی مدعیان اصلاحات است.
لازم به ذکر است که روزنامه کیهان در مورد شکایت از محمدجواد ظریف نظری در تایید و یا رد آن ندارد و سخن اصلی این است که چرا اصلاح‌طلبان همیشه از نظارت برآشفته می‌شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar