آفتاب یزد/ « نگاهی به سفرهای استانی رئیس جمهور » عنوان سرمقاله روزنامه آفتاب یزد نوشته مجید ابهری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
      
خدایش بیامرزد میرزا تقی خان امیرکبیر که چه نیکو سخنی گفت: «مملکت شکل باغی است که هر ولایت و هرقصبه‌اش درحکم درخت میوه‌ای است بارنگ و بو و مزه خاص که در دیگری نیست. حکمران باید به درختان رسیدگی کرده و رخصت ندهد، آفات، اشجار را گرفته و به موقع هرس، کود و آبیاری نماید وگرنه در غیر اینصورت به زودی باغ مبدل به برهوت گشته و زحمات باغبان برباد می‌رود.» 
این مثال را از آن جهت آوردم تا ضرورت بازدیدهای جناب رئیس جمهور را عرض کنم. نشستن در کنار فن کوئل در تهران و مطالعه گزارش‌های مکتوب در این آشفته بازار چاره کار و درمان درد ما نیست. در مورد سفرهای استانی آقای رئیسی دو نظر مخالف وجود دارد. 
گروه اول می‌گوید هنوز وزارتخانه‌ها وسازمانها هرم مدیریت خودرا نشناخته و بدنه اصلی آن‌ها دست نخورده باقی مانده اند. در صورت صدور دستورات لازم ممکن است در چرخه دیوانسالاری بیمار موجود گیر کرده وحتی گم شود. پس سفرهای استانی بی‌ثمر هستند. 
جهت اطلاع این گروه وهمه کسانی که شبیه آن‌ها فکر می‌کنند باید عرض کنم؛ آقای رئیسی یک گروه پیگیری از افراد شناخته شده ومورد اعتماد تشکیل دادند که دستورات ایشان را چه جداگانه و چه در نامه‌های مراجعان پیگیری کرده وتاحصوِل نتیجه مسیر را دنبال کرده وگزارش هفتگی به ایشان وصاحبان درخواست داده می‌شود و درسفر بعدی نیز حضوری موضوع را پیگیری می‌کنند. با توجه به سال‌ها حضور ایشان در سازمانها بازرسی وقضائی دقیقا با هزارتوی دیوانسالاری کشور آشنا بوده و موانع واقعی وکاذب وساختگی را به خوبی تشخیص می‌دهند. 
اما گروه دوم می‌گوید چرا ایشان تا تکمیل نیروی انسانی وزارتخانه‌ها وسازمانها صبر نمی‌کنند و اینکه به محض حرکت ایشان به‌سوی استان یا شهری، دست اندرکاران فورا به اصلاح وتغییر ظواهر می‌پردازند. 
جهت استحضار این بخش از عزیزان باید گفته شود به لحاظ حفظ ضرایب امنیتی و پوشش‌های حفاظتی تنها تعداد معینی از مسئولین در جریان سفر ایشان قرار می‌گیرند. حالا اگر موضوع به شکلی درز کند باید حلقه‌های یاد شده مورد بررسی مجدد قرار گیرند. نکته جالب در این سفرها دستور دفتر رئیس جمهور مبنی بر جلوگیری از بنر زنی ونصب پرچم‌های خوشامد و اینگونه اقلام هستند که خود صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در بودجه‌ها می‌باشد. شایسته است نظریه پردازان و منتقدین اندکی صبر وتحمل فرمایند تا آثار و نتایج این سفرها را به شکل ملموس و مناسب لمس وملاحظه نمایند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar