آفتاب یزد/متن پیش رو در آفتاب یزد منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست

احمد نادری نماینده تهران به همراه علی نیکزاد نایب رییس مجلس و رحیم زارع نماینده آباده و مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران برای شرکت در یک صد و چهل و سومین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده اند اما گویا این سفر تنها سفر کاری نبوده است چرا که در جریان آن نمایندگان به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برای تماشای بازی بین دو تیم رئال مادرید و سویا رفته و به تفریح پرداخته اند. احمد نادری نماینده تهران عکس هایی از حضورشان را در این ورزشگاه در توئیتر خود منتشر کرده و در این باره نوشته است:« از نزدیک‌ و در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، برد زیبای رئال مادرید در مقابل سویا را شاهد بودم. مدتهای مدید بود که ورزشگاه نرفته بودم. کاش وقت بود تا مردم نگاری طرفداران رئال را انجام‌ می‌دادم. بسیار منظم، جدی، متعصب و خونگرم بودند. هیچ نشانه ای از وندالیسم (خرابکاری) ندیدم.» . این ماجرا واکنش های زیادی را به همراه داشته است.


عذر می خواهم
به دنبال این موضوع رئیس شورای ‌اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) ضمن ارائه توضیحاتی درباره حضورش در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو و تماشای بازی فوتبال بین دو تیم رئال مادرید و سویا گفت:«بارها موضوعات مختلف را همینجا به مردم توضیح داده‌ام.درخصوص توئیت قبلی هم طبق همین رویه عرض می‌کنم که بنده به‌ عنوان رئیس شورای اجرایی اتحادیه جهانی بین المجالس مجلس، در این سفر هر روز ساعت هشت صبح تا هشت شب در پنل‌ها و نشست‌های مختلف حضور داشتم که گزارش آن‌ها در توییت‌های قبلی قابل مشاهده است.دیشب ساعت ۹ شب و بعد از اتمام جلسات با توجه به اینکه در دوره دانشجویی هم بعضا بازی‌های لیگ اروپا را با توجه به رویکردهای مردم شناختی دنبال می‌کردم، از این فرصت در پایان برنامه کاری روزانه استفاده کردم و طبق گزارش‌های قبلی از جلسات و برنامه‌ها که منتشر کردم، این مورد را هم به اشتراک گذاشتم، چرا که مسئله‌ای برای پنهان کردن از مردم وجود ندارد.این برنامه و بازدید از شهر در شب قبل از آن تنها برنامه جانبی بود که در این سفر داشتم و در عین‌حال اگر باعث رنجش مردم عزیزمان شده عذرخواهم.از این به بعد هم همچنان خودم را مقید به ارائه گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌ها می‌دانم.»


 واکنش های کاربران
در حالی که مردم با مشکلات اقتصادی و غیره در حال گذران زندگی هستند و همچنان موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها با مخالفت‌های زیادی همراه است، احمد نادری به همراه دیگر نمایندگان پا به ورزشگاهی گذاشته است که حضور زنان در آن آزاد و بلامانع است. از سوی دیگر نمایندگان علاقه مند به ورزشگاه توضیح نداده اند که حاصل این بازدیدها برای کشور چیست؟! ازهمین رو حضورشان با واکنش‌های گسترده ای از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی رو به رو شده است.


یکی از کاربران در این باره نوشته است:
«از وقتشان در دوره ماموریت استفاده بهینه کردند!».


دیگری نوشت:«به عنوان یه دانشجوی دکترا تو یکی از دانشگاه های تهران بگم که من هزینه هام دیگه اجازه خرید بلیط بازی پرسپولیس یا استقلال رو هم نمیده».


کاربر دیگری گفته است:«مجمع اتحادیه بین‌المجالس جهانی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تشکیل شده بود ؟»


یکی دیگر از کاربران اینطور می نویسد:«در شرایطی که ملت با مشکلات متعدد اقتصادی روبه رو هستند. نماینده مجلس رفته اسپانیا بازی رئال مادرید رو ببینه آیا دغدغه این نمایندگان معیشت مردم است؟»


کاربران دیگر نوشته اند:«با حق ماموریت دلاری و هزینه بیت المال، نشستن در استادیوم. چه کیفی میده، کاش من هم یک نماینده بودم!»،«مردم گرسنه هستن اینا واسه تفریح تشریف برده بودن تا مادرید بازی فوتبال ببینن حتما هم با پول دولت به عنوان ماموریت»، «جالب اینه که این نماینده مجلس جزو لیست نمایندگان کم کار مجلس هست که هفته پیش توسط خود مجلس منتشر شده ایشان دغدغه جایی دیگر دارند»، «ماشینم دیسک صفحه میخواد نمایندگی گفته چهار میلیون خرج داره الان یک هفته خوابیده تو حیاط خونه پیاده اینور اونور میرم .من کارمندم . اینها هم کارمندن»، «شرم‌ آوره‌ که ‌در اوضاع بد‌ اقتصادی ،مجلس ‌پول‌ مردم‌ را‌ اینگونه‌ خرج‌‌ تفریح ‌و جهان‌گردی‌ کنه. ‌حالا ‌می‌فهمیم‌ طرح‌ صیانت‌ به خاطر‌چیه»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar