جام جم/مصطفی کارخانه سرمربی اسبق تیم‌ملی والیبال- والیبال مرد بزرگی را از دست داد. مرحوم یزدانی خرم انسان شریفی بود که من او را پدر معنوی خودم می‎دانم. در زمان ریاست او نخستین‌بار سرمربی تیم‎های ملی والیبال شدم. در زمان حضورم در تیم‌ملی والیبال ایشان تمام قد پشت سر من ایستاد و حمایتم کرد. آنقدر ایشان برایم اهمیت دارد که همان قدر برای پدر و مادرم ذکر می‎فرستادم برای ایشان هم چنین می‎کردم.

 مرحوم یزدانی خرم خدمات بسیار زیادی به والیبال کرد که می‎توان به تفصیل در رابطه با آنها صحبت کرد. زیرساخت‎های والیبال را فراهم کرد و نخستین قهرمانی‎های بزرگ رده ملی والیبال در زمان ایشان رقم خورد. این قهرمانی‎ها یک شروع فوق‌العاده برای والیبال ایران در آینده بود.
خدمات ایشان در رده پایه به هیچ عنوان قابل کتمان نیست. اگر والیبال ما جایگاه والایی در مجامع بین المللی دارد بخش مهمی از آن به دلیل خدمات یزدانی‎خرم است.
او علاوه بر مدیریت خوب، اخلاق خوبی هم داشت و سعی می‎کرد اخلاق‎مداری را به رده‎های ملی والیبال وارد کند. او به زیرساخت‎های معنوی بهای زیادی می‎داد. بسیار قابل تحسین است که همیشه ارزش و احترام خاصی برای بازیکنان جوان قائل بود و همواره سعی می‎کرد که آنها را به بهترین شکل هدایت کند. در واقع پدر معنوی آنها بود. او در اردوهای ملی بازیکنان را به برگزاری نماز جماعت تشویق می‎کرد و نقش زیادی در هدایت معنوی آنها داشت. او نه تنها زیرساخت‎های والیبال را بهبود بخشید بلکه بار معنوی بالایی برای این رشته ورزشی و بازیکنانش داشت.  ما یار ارزشمندی را از دست دادیم و این خبر تمامی اهالی جامعه را متاثر کرده است. نظیر او دیگر پیدا نمی‎شود.

زمانی که خبر فوت او را شنیدم بسیار گریستم چون مرد بزرگی را از دست دادیم. نام او تا ابد روی والیبال ایران می‎ماند چون خدمات جاودانه‎ای ارائه کرد که این خدمات از عهده هر کسی برنمی‎آید. اگر امروز والیبال ما اعتباری دارد بخش مهم آن بر عهده این مرحوم بود؛ او سایه بزرگی برای والیبال داشت. هرگز قابل کتمان نیست که یزدانی‎خرم در دل همه ما والیبالی‎ها از جایگاه ارزشمندی برخوردار است. همه ما در مکتب یزدانی‎خرم بزرگ شدیم و من کار مربی‎گری‎ام را در این مکتب آغاز کردم. به ایشان بدهی زیادی دارم و مدیون مرحوم هستم. من نه فقط درس والیبال که درس زندگی از ایشان گرفتم و فکر می‎کنم بسیاری دیگر همانند من هستند که اینگونه فکر می‎کنند. روحش شاد. او رفت ولی یادش جاودانه است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar