logo
  1. برگزیده
تحلیل ها

واکنش وزارت نفت به شایعه حضور نیرو‌های امنیتی چین در پروژه‌های نفتی ایران

منبع
پارسينه
بروزرسانی
واکنش وزارت نفت به شایعه حضور نیرو‌های امنیتی چین در پروژه‌های نفتی ایران

پارسینه/متن پیش رو در پارسینه منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، این خبرسازی ناشیانه پیش از این هم توسط تجار حامی دولت قبل مطرح و تکذیب شده بود و این بار هم به نقل از منابع رسانه‌ای حوزه نفت و گاز انگلیس، پخش شده است.
 
بعضی جریان‌ها نیز باوجود علم به کذب بودن چنین شایعه‌هایی با اهداف خاصی به این خبرسازی‌ها دامن می‌زنند.
 
وزارت نفت ضمن اعلام کذب و جعلی بودن چنین خبری، اعلام می‌کند انتشار اینگونه شایعه‌ها با موفقیت‌های چند ماه اخیر در بسترسازی برای جذب سرمایه گذاری و همچنین افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران با توافق‌هایی که با مشتریان خارجی نفت ایران حاصل شده، بی‌ارتباط نیست.

 
این شایعه و شایعه‌های مشابه در وهله نخست توسط بعضی کشور‌های سلطه جو برای تخریب روابط ایران با دیگر کشور‌های جهان طراحی می‌شود و سپس توسط جریاناتی که پیش از این مدعی ناتوانی کشور در پیگیری روند توسعه بدون پذیرش بی، چون و چرای خواسته‌های ظالمانه غربی‌ها بودند، در داخل کشور ضریب داده می‌شود.
 
طراحان و منتشرکنندگان این شایعه‌ها ضمن تلاش برای ذبح منافع ملی به پای منافع شخصی و جریانی، تلاش می‌کنند توفیق‌های دولت در جذب سرمایه گذاری و افزایش صادرات نفت را به امور کذب و موهومی همچون پذیرش ۵ هزار نیروی امنیتی چین ربط دهند.
 
این احتمال نیز مطرح است که هدف از انتشار این شایعه‌ها این باشد تا دولت مجبور شود بخشی از اقدام‌ها و طراحی‌های خود در افزایش صادرات نفت را افشا کند که البته وزارت نفت با رعایت مصالح ملی کشور، هیچ‌گاه مجاری خنثی کردن تحریم‌ها را برملا نخواهد کرد، اما نتیجه افزایش چشمگیر صادرات نفت نسبت به دوره قبل و بازگشت منابع ارزی آن، خود را در نزول تدریجی قیمت ارز نشان داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره