logo
  1. برگزیده
تحلیل ها

آیا عرضه کیلویی «نان» در تهران اجرا خواهد شد؟

منبع
آفتاب يزد
بروزرسانی
آیا عرضه کیلویی «نان» در تهران اجرا خواهد شد؟

آفتاب یزد/متن پیش رو در آفتاب یزد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در خصوص اجرای طرح عرضه کیلویی نان در تهران گفت: این طرح به شکل آزمایشی در برخی استان‌ها اجرایی شده اما هنوز برآیندگیری و تصمیم نهایی برای اجرا در کل کشور انجام نشده است.
 
عسگری در پایان جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران گفت: به روال هفته‌های گذشته جلسه هفتگی ستاد تسهیل برگزار شد که البته ذیل این جلسات کارگروه‌های کارشناسی از روز قبل تشکیل شده و نهایتا در مورد مسائل مختلف در جلسه ستاد تسهیل تصمیم‌گیری نهایی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران اضافه کرد: خوشبختانه مجموعه اختیارات دستگاه‌ها برای کمک در موانع تولید کنندگان افزایش بسیار خوبی داشته لذا شاهد تسهیل امور آنها هستیم.

عسگری ادامه داد: در جلسه امروز هفت مورد مشکلات تولید کنندگان با سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوبات لازم ارائه شد. در مجموع درجلسه امروز(یکشنبه)، ۱۹ مورد تصمیم‌گیری در جهت تسهیل و رفع موانع تولید کنندگان انجام شد. همچنین کمیته رصد، اجرای مصوبات را به دقت مورد پیگیری قرار می‌دهد که در نتیجه می‌توان گفت تقریبا ۱۰۰ درصد مصوبات اجرایی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تصریح کرد: در گذشته حجم زیادی از مصوبات در ستاد تسهیل وجود داشت که تا حدود ۳۰ درصد آنها اجرایی نمی‌شد اما با تشکیل کمیته رصد اجرای مصوبات به حدود ۱۰۰ درصد رسیده است. خوشبختانه همراهی دستگاه‌ها بسیار خوب شده ولی شبکه بانکی مشکلاتی دارد که آنها نیز در تلاش هستند با ستاد تسهیل همکاری‌های خود را افزایش دهند. در همین راستا از حداکثر اختیارات برای حل مشکلات متقاضیان بهره خواهیم گرفت.

معاون استاندار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص عادلانه شدن قیمت نان و عرضه کیلویی نان در تهران گفت: هر تصمیمی در ستاد تنظیم بازار گرفته شود نهایتا برای همه استان‌ها یکسان خواهد بود. اجرای طرح عرضه کیلویی نان ویژگی‌های مثبت و منفی دارد که باید در نهایت برآیندگیری شود و تصمیم نهایی اتخاذ شود که در حال حاضر در برخی استان‌ها به شکل آزمایشی این طرح در حال اجراست اما فعلا ستاد آرد و نان کشور تصمیم نهایی که برای استان‌ها لازم‌الاجرا باشد اتخاذ نکرده است. بی‌تردید هر تصمیمی گرفته شود در همه استان‌ها اجرا خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره