شرق/ وکیل محیط برومند نجفی خبر از قتل این محیط بان پس از برگزاری جلسه دادگاهش و پیش از سوار شدنش بر ماشین انتقال به زندان داد. به گفته او قاتل فرار کرده است.
 
میلاد علوی / سیده نوشا میرجعفری، وکیل دادگستری در گفت‌وگو با شبکه شرق در تشریح جزئیات قتل برومند نجفی، محیط بان اظهار کرد: «حدود ساعت 12 و نیم، یک ظهر امروز بود که پس از برگزاری جلسه دادگاه، پدر مقتول، محیط‌بان برومند نجفی را هنگام سوار شدن به ماشین انتقال به زندان، به قتل رساند.»

او در پاسخ به این سوال که قاتل دستگیر شد یا خیر، بیان کرد: «تا جایی که ما دیدیم، قاتل پس از قتل، فرار کرد و رفت. خبری از دستگیری او نبود.»

وکیل محیط‌بان برومند نجفی با انتقاد از نبود نیروی کافی برای حفاظت از جان این محیط بان، گفت: «فقط یک مامور آنجا بود. یک مامور بود که برومند نجفی را تا ماشین انتقال به زندان همراهی می‌کرد که قاتل با استفاده از این فرصت، این محیط بان را به قتل رساند. حالا بروند و ببینند می‌توانند قاتل را دستگیر کنند یا خیر.»

این وکیل دادگستری قتل برومند نجفی را برنامه‌ریزی شده دانست و تصریح کرد: «فهمیده بودند که حکم قصاص در حال شکستن است به همین دلیل هم با برنامه‌ریزی قبلی اینکار را کردند. امروز شرایط را فراهم کرده بودند چراکه خانواده مقتول مقابل دادگاه حاضر بودند. پدر مقتول که حالا قاتل شده هم پس از پایان جلسه دادگاه این کار را کرد.»

میرجعفری افزود: «امروز قاضی دادگاه پس از جلسه، حدود یک ساعت با پدر مقتول (قاتل برومند نجفی) صحبت کرده بود ولی نتیجه‌اش شد قتل برومند نجفی.»

وکیل این محیط‌بان به قتل رسیده، متذکر شد: «دیوان عالی، قتل را شبه عمد اعلام کرده بود و جلساتی که برگزار می‌شد، پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی ما بود. امیدوار بودیم به شکستن حکم قصاص اما این اتفاق افتاد و این محیط بان را به قتل رساندند.»
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar