کیهان/متن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
 
روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی نوشت: «یکی از مشکلات ما این است که به نوعی از کلمات استفاده می‌کنیم که فراتر از مفهوم آن، خود را اسیر برداشت رایج از آن می‌کنیم. برای نمونه سکولاریسم یا سازشکار چنین است. چنان برچسب منفی بر آنها می‏زنیم که هر معنای قابل استفاده‏ای از آن را قربانی این برچسب می‌کنیم و اجازه نمی‏دهیم درباره محتوای واقعی آن فکر شود. «عقب‏نشینی» از جمله این کلمات است. این کلمه بار معنایی منفی دارد که در سیاست زیاد به کار برده می‌شود... در ماجرای فوت خانم مهسا امینی، بسیار گفته شده است که حکومت باید درباره حجاب عقب‏نشینی کند و با برچیدن گشت ارشاد و تغییر قانون به خواست عمومی تن دهد... این یک گام به پیش و نوعی ترقی و پیشرفت است که رویکرد موجود در اجرا و قانون نسبت به حقوق زنان اصلاح شود. از این رو، آن را به عنوان پیشگامی تعریف می‌کنند..»
گفتنی است وقتی به دقت صحنه وسیع رسانه‌ای و فعالیت‌های داخلی و خارجی را مشاهده می‌کنیم مولکول‌های شناختی مسموم، 24 ساعته به سوی هویت ایرانی- اسلامی پرتاب می‌شوند. مخرج مشترک اهداف مهاجمان فرهنگی، استحاله هویت ایرانی- اسلامی است. آنها دین، اصالت‌ها، پرچم، زبان، یکپارچگی سرزمینی، تعلق وطنی، نجابت، عفاف، حماسه، فتیان و خانواده را هدف قرار داده‌اند. توپخانه گسترده دشمنان لحظه‌ای از کار نمی‌افتد.
از سوی دیگر در یک دهه‌ی اخیر، موضوع حجاب علاوه‌بر اینکه به ابزاری برای برخی جریان‌های سیاسی تبدیل شده است تا به‌ واسطه‌ی فضای هیجانی که در جامعه ایجاد می‌کنند بتوانند آرای بیشتری را جذب کنند، با مطرح کردن مسائلی چون موضوع گشت ارشاد و... صرفاً سطح مباحث مربوط به حجاب را پایین آورده‌اند. 
گفتنی است رضا شاه بی‌سواد و خائن نیز که ملغمه‌ای از استبداد و دیکتاتوری عریان و دین‌ستیزی آشکار بود نیز حجاب را دشمن ترقی و پیشرفت مردم می‌دانست اما اقدام شنیع او در کشف حجاب زنان به شکلی مفتضحانه شکست خورد و پس از آن نیز مردم به ان شکل بساط نظام طاغوتی پهلوی را برچیدند. 
اتفاقا رشد علمی، شخصیتی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی زنان در نظام جمهوری اسلامی غیرقابل انکار است؛ این را می‌توان از تلاش‌های مذبوحانه دستگاه‌های عریض‌ و طویل تبلیغاتی دشمنان فهمید که همواره یکی از بهانه‌های واهی فشارهای‌شان به جامعه ایرانی، موضوع پایمال شدن حق زنان است؛ امروز زن مسلمان ایرانی، یک شخصیت سرافراز و عزتمند است. هزاران وسیله‌ی تبلیغی، بمباران خبری می‌کنند برای اینکه این واقعیت را واژگون جلوه دهند؛ اما حقیقت سربلندی زن مسلمان ایرانی غیرقابل کتمان است. امروز مؤمن‌ترین و انقلابی‌ترین زنان جامعه ایرانی جزو زنان تحصیلکرده هستند. امروز زنان تحصیلکرده و زنان جوان جامعه ایرانی در پیچیده‌ترین آزمایشگاه‌ها و مراکز علمىِ تجربی و انسانی حضور دارند و به فعالیت می‌پردازند. دستاوردهای زنان ما در میادین سیاسی، علمی، مدیریت‌های اجتماعی، ورزشی و.. خار چشم دشمنان ملت بوده است.
البته هجمه به احکام الهی و گردن‌کشی علیه قانون از سوی طیف مدعی اصلاحات اتفاق تازه‌ای نیست و مسبوق به سابقه است. همین موضوع و مواضع تکراری نشان می‌دهد که اشک تمساح‌های اصلاح‌طلبان برای حقوق زنان نه واقعی است و نه از سر اصلاح امور برای بهبود وضعیت برای زنان و یا اصناف و قشرهای مختلف است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar