اعتماد/متن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
 
درخواست مهران مدیری از صداوسیما برای پخش نشدن تصویرش، واکنش‌های مختلفی را در فضای مجازی به همراه داشته است. به گزارش «اعتماد آنلاین» مهران مدیری کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون در واکنش به ناآرامی‌های اخیر در کشور با انتشار ویدیویی در صفحه خود در فضای مجازی اعلام کرد که به عنوان سازنده، کارگردان و مجری برنامه «دورهمی» حاضر نیست حتی یک فریم از تصویر او از هیچ شبکه‌ای پخش شود. این اظهارنظر مهران مدیری در حالی که ضبط بیش از دو سوم از فصل جدید برنامه «دورهمی» به پایان رسیده و این برنامه اکنون آماده پخش از شبکه نسیم است، با واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی همراه شده است. برخی کاربران فضای مجازی با استقبال از این تصمیمِ مهران مدیری، همراهی او با مردم را ستایش کرده‌اند؛ برخی دیگر نیز ویدیوی منتشرشده از مهران مدیری در فضای مجازی را «جدی» نگرفته‌اند. عده‌ای از کاربران فضای مجازی هم از این تصمیم مهران مدیری استقبال کرده‌اند، اما نه به خاطر همراهی با معترضان! و اما عده زیادی از کاربران فضای مجازی هم با اشاره به درآمد‌های نجومی مهران مدیری از تلویزیون، از اینکه او بعد از دریافت دستمزد کامل خود چنین تصمیمی را گرفته، انتقاد کرده و گفته‌اند اگر مجری دورهمی به آنچه می‌گوید اعتقاد دارد، باید درآمد هنگفتی را هم که از ساخت این برنامه کسب کرده به بیت‌المال بازگرداند. حتی خطاب به او گفته شده است که «آقای مدیری پول ساخت «دورهمی» را هم پس بده!»

تهیه‌کننده دورهمی چه نظری دارد؟ 
اما ناصر قدیر کاشانی تهیه‌کننده فصل پنجم «دورهمی» در توضیحی درباره تعداد قسمت‌های باقیمانده این برنامه برای پخش و وضعیت آن به خبرنگار مهر گفت: سری پنجم از «دورهمی» در ۱۲۵ قسمت تولید شد که همان‌طورکه می‌دانید از قسمت ۳۴ به بعد از حضور چهره‌ها در مسابقه استفاده شد تا برنامه جذاب‌تر باشد و حالت دورهمی‌های قبل را حفظ کند. خدا را شکر برنامه بسیار جذاب‌تر شد و مورد توجه و استقبال بیشتر بینندگان قرار گرفت. او درباره فرآیند پس از تولید این برنامه هم توضیح داد: تولید سری پنجم دورهمی ۲ ماه پیش تمام شد و همه قسمت‌ها تحول سازمان شده است. تا قبل از ایام محرم ۸۰ قسمت پخش شده و آن‌طورکه اطلاع دارم سازمان صداوسیما تصمیم دارد ۴۵ قسمت باقی‌مانده را از بعد از ماه صفر یعنی همزمان با اعیاد ربیع‌الاول پخش کند که تا عید نوروز ادامه دارد.
این تهیه‌کننده درباره اظهارنظر اخیر مهران مدیری و تغییر در وضعیت پخش برنامه مطرح کرد: مالکیت این‌گونه برنامه‌ها متعلق به سازمان صداوسیماست. روال قرارداد با سازمان هم به این صورت است که سازمان هزینه تولید برنامه را پرداخت می‌کند، تهیه‌کننده برنامه را تولید می‌کند و در‌ نهایت تحویل سازمان می‌شود. تصمیم‌گیرنده در رابطه با پخش یا عدم پخش برنامه سازمان صداوسیماست. او تصریح کرد: همان‌طورکه گفته‌ام ما ۱۲۰ برنامه تولید کرده‌ایم و دو ماه پیش به‌طور کامل به سازمان و شبکه نسیم تحویل داده‌ایم. در حال حاضر هم مالکیت و تصمیم پخش برنامه در اختیار سازمان صداوسیماست، نظر اعلام شده توسط آقای مدیری نظر شخصی ایشان است و براساس قراردادی که ما با سازمان صداوسیما داریم، نمی‌توانیم تصمیمی برای پخش نکردن بگیریم یا این تصمیم را به سازمان تکلیف کنیم. قدیر کاشانی درباره رقم‌های چندین میلیاردی که نسبت به دستمزد مهران مدیری برای اجرا و کارگردانی هر فصل از این برنامه مطرح شده است هم پاسخ داد: در حال حاضر پرداختی‌ها بابت فیلم و سریال و اجرای برنامه‌های شاخص توسط افراد شاخص مثل آقای مدیری همین حدود و با همین مبالغ است. او درباره اینکه این دستمزد کامل دریافت شده یا خیر بیان کرد: بله ایشان دستمزدش را بابت تولید سری پنجم برنامه دورهمی به‌طور کامل دریافت کرده است و مطالبه‌ای از تهیه‌کننده یا سازمان صداوسیما برای این فصل ندارد.
مهران مدیری کارگردان و مجری برنامه «دورهمی» روز گذشته با انتشار ویدیویی در فضای مجازی اعلام کرد که در اعتراض به حوادث اخیر حاضر به پخش این برنامه از صداوسیما نیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar