صبح نو/متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست

تصاویری که از مخالفان جمهوری اسلامی در کشورهای غربی بیرون می‌آید نشان از نوعی خشونت و رادیکالیسم است که حتی موجب شد که پلیس لندن و پاریس را هم به واکنش واداشت. تصاویر درگیری این افراد با یکدیگر و با پلیس این کشورها نشان می‌دهد که مدعیان دموکراسی و حقوق بشر خود گرفتار لمپنیسم و وندالیسم هستند و نه تنها نمی‌توانند معلم خوبی برای دیگران باشند که خود باید درس و آداب بیاموزند. خشونت‌طلبانی که نه تنها از ویرانی‌طلبان استیجاری که از ناراحتی و غم مردم اسباب آشوب ساختند حمایت می کنند که خود هم گوشه‌ای از خصلت‌های خطرناک خود را در غرب مدرن به نمایش گذاشتند تا جامعه با واقعیت اپوزیسیون آشنا شود.
در‌حالی‌که این روزها در پی تلاش‌ها و فراخوان‌های ضدانقلاب برای برگزاری تجمعات در داخل ایران به بهانه درگذشت مهسا امینی، جمعی اقدام به برگزاری تجمعاتی غیرقانونی کرده و دست به تخریب اموال عمومی زده  و به پلیس حمله کرده و تعدادی از آنان را نیز به شهادت رسانده‌اند، تعدادی از ضدانقلاب خارج از کشور نیز در برخی از کشورها اقدام به برگزاری تجمعاتی کرده‌اند که در برخی شهرها ازجمله لندن و پاریس با واکنش پلیس انگلیس و فرانسه روبه‌رو شده و حتی پلیس لندن اقدام به بازداشت این افراد کرد.
 
شهردار لندن: حمله به پلیس غیرقابل تحمل است
 این اقدام پلیس در این دو کشور در راستای وظایف آن‌ها در تامین امنیت سفارتخانه‌ها و اماکن دیپلماتیک صورت گرفته است. در همین زمینه یورونیوز از برخورد پلیس فرانسه با عناصری که قصد آشوب و اغتشاش در مقابل سفارت ایران در پاریس را داشتند، خبر داد و اعلام کرد که پلیس فرانسه با شلیک گاز اشک‌آور تعدادی از آشوبگران را هم بازداشت کرده است. در انگلیس نیز تجمع مقابل سفارت ایران به زدوخورد و درگیری میان متعرضان و پلیس لندن منجر می‌شود که پنج پلیس انگلیسی در این درگیری مجروح شدند. فرمانده پلیس لندن در واکنش به این موضوع اعلام می‌کند که «حمله به افسران‌مان یا اعتراضی را که موجب احساس ناامنی برای مردم شود تحمل نخواهیم کرد».  شهردار لندن نیز به این وقایع اینگونه واکنش نشان داده است که «حمله به پلیس غیرقابل تحمل است. پلیس از حمایت کامل من در دستگیری این افراد برخوردار است.» او در ادامه گفت: «به نمایندگی از همه لندنی‌ها برای افسران مجروح آرزوی بهبودی سریع داریم و از کسانی که اطلاعاتی درمورد این افراد دارند می‌خواهم به‌طور ناشناس با پلیس تماس بگیرند.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar