آفتاب یزد/متن پیش رو در آفتاب یزد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
 
رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی حضور فعالی در بازار دارد و صادرکنندگان هم با بانک مرکزی همکاری می‌کنند و تلاش ما این است که دربازار ارز تعادل ایجاد کنیم.
 
علی صالح‌آبادی درباره دلارهای آزاد شده اظهارداشت: خوشبختانه همکاری‌های خوبی با وزارت امورخارجه در این باره داریم و پیشرفت‌هایی حاصل شده اما امکان ارایه جزییات آن را نداریم اما به زودی در عمل شاهد اتفاقات خوبی در این باره خواهیم بود. 

وی ادامه داد : این منابع متعلق به بانک مرکزی است و برای دولت نیست البته بخشی از آن صندوق توسعه ملی بوده، اما در نهایت این منابع در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد و می‌تواند در بازار مصرف کند.

به گزارش ایلنا، رییس کل بانک مرکزی درباره افزایش نرخ دلار از روز گذشته و اقدامات بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار تاکید کرد: بانک مرکزی حضور فعالی در بازار دارد و صادرکنندگان هم با بانک مرکزی همکاری می‌کنند و تلاش ما این است که دربازار ارز تعادل ایجاد کنیم. رئیس کل بانک مرکزی از پیشرفت خوب در مذاکرات برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران خبر داد و گفت: نتایج در روزهای آینده در عمل مشاهده می‌شود.

علی صالح آبادی در پاسخ به سوال مبنی براینکه در راستای آزادسازی منابع ارزی مسدوده شده ایران در کره جنوبی، قرار است حساب جدیدی از سوی ایران معرفی شود، آیا حساب معرفی و تایید شده است؟ اظهار داشت: توافقات خوبی را با همکاری وزارت خارجه انجام شده، حساب‌هایی معرفی  و  هماهنگی لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه با هماهنگی و همکاری وزارت خارجه پیشرفت خوبی ایجاد شده است، تصریح کرد: نسبت به هر زمان دیگری پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم، امیدواریم در روزهای آینده خبرهای خوبی را به جامعه منتقل کنیم. رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: جزئیات را نمی‌توانم الان اعلام کنم. در روزهای آینده نتایج را در عمل مشاهده می شود. وی همچنین گفت: منابع ارزی، جزیی از دارایی های ملت ایران است و باید در راستای منافع کشور مورد استفاده قرار بگیرد. در همین راستا هم بانک مرکزی با همکاری دستگاه دیپلماسی از ابتدای استقرار دولت، پیگیری این موضوع را بطور جدی در دستور کار قرار داد که در یک مرحله، خوشبختانه منجر به آزادسازی بخشی از منابع مسدودی در انگلیس پس از بیش از 40 سال گردید که رسما هم در این خصوص اطلاع رسانی شد. صالح آبادی تاکید کرد: درخصوص سایر منابع مسدودی هم مذاکرات فشرده و مستمری در راستای استیفای حقوق قانونی ملت ایران انجام و طی هفته های اخیر هم پیشرفت خوبی در این خصوص حاصل شده، البته برخی ملاحظات بانکی در این زمینه باقی است که به طرف های مقابل اعلام شده و نمایندگان طرفین در حال پیگیری این موضوع هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar