کیهان/متن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

یکی از محکومان امنیتی منتسب به طیف مدعی اصلاحات در اظهاراتی عجیب و البته مضحک مدعی تعطیلی روزنامه کیهان و دستگیری مدیرمسئول آن شده است.

مدیرعامل بنیاد باران از محکومان امنیتی فتنه 88 در اظهاراتی عجیب و مضحک مدعی شده است: «حکومت باید آقای شریعتمداری که سنبل - منظورش سمبل است! - این اغتشاشات است را بازداشت کند و روزنامه‌ کیهان را تعطیل کنند...»
چنین ادعای مضحکی از سوی این محکوم امنیتی منتسب به طیف مدعی اصلاح‌طلبی در حالی است که وی یکی از آتش‌بیاران فتنه88 بوده که به سبب اقدامات ضدامنیت ملی بازداشت و محکوم شد.
نکته قابل تامل اینکه پس از بازداشت نامبرده در همان مقطع، همسرش در مصاحبه‌ای مدعی می‌شود که دختر او نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده البته وی در آن مصاحبه برای هجمه بیشتر علیه نیروهای حافظ امنیت از عبارت دستگیری استفاده نکرده بلکه مدعی می‌شود دخترش را ربوده‌اند. همسر فرد مذکور در ادامه دروغ و تهمت علیه ارکان نظام را به نهایت رسانده و مدعی تعرض به دخترش می‌شود که خوراک خوبی هم برای رسانه‌های معاند خارجی مهیا می‌کند.
اما تنها پس از گذشت چند روز معلوم می‌شود تمام مدتی که خانواده این محکوم امنیتی مدعی دستگیری و ربوده شدن دخترشان از سوی نیروهای امنیتی بوده‌اند‌، وی درگیر یک قرار خصوصی و شخصی بوده است.
حال چنین فردی مدعی‌شده حسین شریعتمداری، مدیرمسئول کیهان باید بازداشت شود! به قول شاعر: تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...
روایت اصلاح‌طلبان از بلایی که بر سر مسکن آوردند
روزنامه شرق در شماره پیشین خود در گزارشی به موضوع قیمت خانه و اجاره‌بها خاصه در تهران پرداخت و نوشت: «تهران کارگران را از خود رانده است. آخرین گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن تهران در شهریور امسال از ۴۳ میلیون تومان عبور کرده و یک کارگر برای خانه‌دارشدن در تهران ناچار است یک‌سوم حقوق خود را به مدت ۱۳۳ سال پس‌انداز کند که عملاً غیرممکن است!»
در ادامه این متن می‌خوانیم: «از سوی دیگر میانگین اجاره‌بهای هر مترمربع مسکن تهران مطابق اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر‌سازی در بهار امسال با ۵۰ درصد رشد نسبت به اواخر سال گذشته به حدود ۱۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است که با این حساب یک کارگر برای اجاره یک آپارتمان ۷۰ متری در تهران ناچار است حدود ۱.۵ برابر حقوق خود اجاره بپردازد. اگر حداقل حقوق و مزایای کارگران ایرانی یعنی دستمزد ماهانه حدود پنج‌میلیون‌و ۶۸۰ هزار تومان را در نظر بگیریم، درآمد سالانه یک کارگر حدود ۶۸ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان می‌شود که این میزان درآمد نه‌تنها برای خرید خانه مناسب نیست بلکه درحال‌حاضر معادل حدود یک‌سوم قیمت پراید به‌عنوان ارزان‌ترین خودروی بازار داخلی است!»
این متن سپس می‌افزاید: «درحال‌حاضر و بر اساس اعلام بانک مرکزی میانگین قیمت یک مترمربع مسکن در شهر تهران به حدود ۴۳ میلیون‌و ۲۱۶ هزار تومان رسیده است. در واقع میانگین قیمت یک آپارتمان ۷۰ متری در تهران حدود سه‌میلیاردو ۲۵ میلیون تومان است که اگر بخواهیم آن را به دستمزد سالانه کارگران ایرانی تقسیم کنیم، باید گفت که یک کارگر ایرانی برای خانه‌دارشدن در تهران نیاز به ۴۴ سال پس‌انداز دارد!»
اصلاح‌طلبان به صورت پیوسته به تمسخر طرح‌هایی مانند «مسکن مهر» می‌پرداختند چنان‌که یکی از همین جماعت خانه‌های ساخته شده در این طرح را قوطی کبریت نامید. فرد یاد شده عباس آخوندی است که وقتی خود در دولت اصلاح‌طلبان (دولت تدبیر و امید) برای مدت قریب به 5 سال مسئولیت وزارت مسکن و شهر‌سازی را بر عهده گرفت طرح مسکن مهر را تعطیل کرد و در مقابل هیچ طرح جایگزینی نیز برای آن معرفی نکرد.
آخوندی سپس در پایان دوره 5 ساله خود در مصاحبه‌ای گفت که به این موضوع که حتی یک خانه نساخته است افتخار می‌کند و روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز به انتشار گفته‌های او پرداختند بدون آنکه در آن زمان از وی بپرسند که عدم ساخت خانه در 8 سال دولت قبل (که تعادل میان عرضه و تقاضا را بیش از پیش بر هم زد) چه بلایی بر سر قیمت مسکن خواهد آورد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar