وطن امروز/متن پیش رو در وطن امروز منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست

 آشوب‌طلبان در ادامه اقدامات ضدایرانی خود فراخوان اعتصابی برای ۱۴، ۱۵ و 16 آذرماه طی روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر کردند و در پی به تعطیلی کشیدن نظام توزیع خرد کالا در کشور بودند که باز هم با عدم همراهی مردم و هوشیاری بازاریان همانند فراخوان‌‎های قبلی مغلوب شدند. به گزارش «وطن‌امروز»، پیگیری‌ها از اتحادیه‌ها و اصناف حاکی از آن است همه بازاریان بی‌اعتنا به این فراخوان‌ها، از صبح دیروز به کسب‌وکار روزانه و عادی خود پرداخته‌اند و بازار با هوشیاری بازاریان، زنده و پویاست. بررسی‌های میدانی از پایتخت نشان می‌داد آرامش کامل در یک روز بارانی بر بازار لاله‌زار و فردوسی حکمفرما بود. رسانه‌های معاند تبلیغات گسترده‌ای را در هفته اخیر برای تعطیل کردن اصناف و بازاریان انجام داده و حتی در این راه عده‌ای را تشویق به اقدامات خشونت‌آمیز از قبیل سنگ‌پراکنی و حمله با سلاح سرد به مردم و بازاریان کرده بودند. حتی در برخی صرافی‌ها مردم برای خرید ارز بدون نگرانی صف بسته بودند. 

* صنف سراجان در حال کسب‌وکار‌ در بازار بزرگ تهران‌
سیدمحمد موسوی، رئیس اتحادیه سراجان در این باره می‌گوید: شنیده شده بود‌ ضدانقلاب برای تعطیلی واحدهای صنفی فراخوانی داده است اما ‌بازاریان که به این فراخوان‌ها اعتنایی نمی‌کنند. وی ادامه داد: ‌صنف سراجان در بازار بزرگ تهران، چهارراه سیروس، منوچهری و سایر نقاط تهران، امروز (دوشنبه) کاملا فعال هستند و همه واحدهای صنفی به فعالیت روزانه خود ادامه می‌دهند. رئیس اتحادیه سراجان بیان داشت: با توجه به بازدیدهایی که امروز (دوشنبه) از نقاط مختلف بازار داشتیم و اطلاعاتی که کسب کرده‌‌ایم، بقیه صنوف نیز در بازار مانند روزهای قبل فعال هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد. 

* واحدهای صنفی لوازم خانگی همه باز و فعال هستند
اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان و عرضه‌کنندگان لوازم خانگی نیز با تأکید بر اینکه اصناف فعالیت روزانه خود را دارند، گفت: ‌‌‌فعالیت واحدهای صنفی لوازم خانگی از نخستین ساعات صبح امروز (دیروز) آغاز شده است و اگر به آنها اجازه داده شود تا 2 نیمه شب هم حاضر به فعالیت هستند. رئیس اتحادیه فروشندگان و عرضه‌کنندگان لوازم خانگی اظهار داشت: بر اساس بازدیدهایی که شخصا از خیابان امین حضور و اطراف خیابان جمهوری و همچنین خیابان ولیعصر(عج) داشته‌ام، واحدهای صنفی لوازم خانگی به صورت 100 درصد باز هستند و هیچ واحد صنفی امروز تعطیل نکرده است. وی تصریح کرد: معاندان نظام بدانند مردم مملکتی را که با خون شهدا حفظ شده است دوست دارند و به هیچ عنوان به خواسته‌های دشمن پاسخ  نمی‌دهند. 

* فعالیت کامل واحدهای عرضه‌کننده لوازم ورزشی
ابوالقاسم توسلی‌نوروزی، رئیس اتحادیه لوازم ورزشی نیز گفت: بر اساس گزارشی که بازرسان اتحادیه از فعالیت صنف لوازم ورزشی ارائه کرده‌اند، در روز جاری (دوشنبه) این صنف 100 درصد فعال بوده است و هیچ مشکلی نیز در رابطه با فعالیت آنها وجود نداشته است. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم ورزشی بیان داشت: 600 واحد صنفی عرضه‌کننده لوازم ورزشی در خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان فرهنگ تا چهارراه امام خمینی(ره) قرار دارد که همه این واحدهای صنفی امروز(دیروز) فعال بوده‌اند. وی اظهار داشت: عمده فروشندگان لوازم ورزشی در خیابان ولیعصر(عج) فعالیت دارند اما بر اساس گزارش‌ها سایر واحدهای صنفی‌ عرضه‌کننده لوازم ورزشی در سایر نقاط تهران نیز فعال هستند و توجهی به فراخوان تعطیلی نداشته‌اند.  گزارش‌ها از شهرهای دیگر و بازارهای بزرگ در مراکز استان‌ها نیز حاکی از شکست پروژه اعتصاب سراسری است. 
پیش از این ضدانقلاب سراغ کامیون‌داران رفته بود که این موضوع هم با هوشیاری کامیون‌داران مواجه شد. 

* مشکلات باعث اعتصاب ما نمی‌شود
رئیس کانون سراسری کامیون‌داران ایران در این باره گفت: رانندگان کامیون‌ها اعتصاب نکرده و همواره در حال حمل کالا از بنادر و پایانه‌های ترانزیتی هستند. فیروز خدایی گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در پایانه‌های بار نداریم و توزیع بار به طور کامل انجام می‌شود. کامیون‌داران نیز در حال حمل بار بویژه کالا‌های اساسی هستند. به گفته وی، در برخی مسیرهای تردد کامیون‌ها در طول شب شاهد سنگ‌پرانی به رانندگان و کامیون‌داران هستیم که به رانندگان توصیه شده برای احتیاط در طول روز تردد کنند. خدایی می‌گوید: رانندگان کامیون مشکلاتی از جمله مشکل سوخت، لاستیک و روغن موتور دارند اما هیچ‌یک از این مشکلات منجر به اعتصاب یا حمل نکردن کالا از بنادر یا پایانه‌های ترانزیتی نمی‌شود. 

* آخرین حربه، حمله به کامیون‌داران
آشوب‌طلبان زمانی که با سد هوشیاری کامیون‌داران مانند بازاری‌ها مواجه شدند بار دیگر تنها منطق خود یعنی زور، ارعاب و تهدید را به کار گرفتند. از ابتدای هفته تصاویری از تیراندازی به کامیون‌های فعال در جاده‌ها منتشر می‌شود و در برخی از ویدئوها حتی جریانات ضدایرانی اقدام به رجزخوانی علیه کامیون‌داران می‌کنند. 
آنها به دنبال القای ناامنی در جاده‌های کشور هستند. حتی اقداماتی همچون میخ‌پاشی و سنگ‌پراکنی به کامیون‌ها گزارش شده است. دلیل اصلی توجه این جریان به صنفی مانند کامیون‌داران این است که در خیال خام خود می‌خواهند به شبکه نظام توزیع کشور که از آن می‌توان به عنوان خون در بدنه اقتصاد کشور یاد کرد صدمه وارد کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar