وطن امروز/ « دورویی و تزویر؛ مدعیان حقوق بشر » عنوان یادداشت روزنامه وطن امروز به قلم زهره الهیان است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
 
امروز برای افکار عمومی دنیا و مقامات کشورهای مختلف این حقیقت روشن است که حقوق بشر به ابزاری برای رسیدن به اهداف و اغراض سیاسی آمریکا و غرب تبدیل شده است، به گونه‌ای که هر کشوری که با آمریکا و برخی کشورهای اروپایی همراهی نکند و تابع آنها نباشد، به نقض حقوق بشر محکوم می‌شود. 
با توجه به آمار و ارقام و مستندات، نقض فاحش حقوق بشر سال‌هاست در کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه و آمریکا در حال رخ دادن است، تا حدی که بر اساس مستندات ثبت شده در گزارش دوره‌ای شورای حقوق بشر سازمان ملل، برخی کشورها نسبت به نقض حقوق بشر در آمریکا تذکر و هشدار داده‌اند، پس آنها واقعا صلاحیت نام بردن از حقوق انسان‌ها را ندارند.  
آمریکای مدعی حقوق بشر دهه‌هاست علیه ایران اقدامات ضد حقوق بشری انجام می‌دهد. تاکنون به دلیل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و غرب و به تبع آن کمبود دارو و تجهیزات پزشکی جان بسیاری از زنان، مردان و کودکان به خطر افتاده و حتی برخی بیماران جان خود را از دست داده‌اند و همین موضوع نشان می‌دهد اساساً جایی برای گفت‌وگوهای حقوق بشری توسط غرب و آمریکا باقی نمانده و آنها خود ناقض حقوق بشر و جنایت‌ علیه بشریت هستند.   
نکته دیگر اینکه در حوادث اخیر شاهد بودیم مدعیان حقوق بشر با حمایت از گروه‌های تروریست و تجزیه‌طلب موجب شهادت تعدادی از هموطنان ما شدند که نمونه آن را در حرم مقدس حضرت شاهچراغ در شیراز، مشهد، ایذه، اصفهان و برخی شهرهای استان کردستان شاهد بودیم. این گروه‌های تروریستی با سلاح جنگی به مردم بی‌گناه حمله کردند و جان تعدادی از هموطنان از جمله زنان و کودکان را گرفتند. این مدعیان در حالی شعار «زن، زندگی، آزادی» سر می‌دهند که متأسفانه تعدادی از زنان در این حملات به شهادت رسیدند و این مدعیان هرگز صحبتی از حقوق این زنان مطرح نکردند و تنها شعارهای آنها گوش فلک را کر کرده است.  
به هر ترتیب امروز وظیفه ما روشنگری نسبت به زیاده‌گویی‌های آمریکا و برخی کشورهای غربی است. سفر اخیری که به نیویورک داشتم نیز در همین راستا و برای آگاه کردن کشورها از سیاست‌های دوگانه حقوق بشری آمریکا بود. همچنین گزارش دقیقی از وضعیت حقوق بشر و حقوق زنان در ایران را به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه دادیم که مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفت.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar