آرمان ملی/متن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
 
«در جریان جنگ صفین، جناب مالک اشتر به خیمه معاویه رسیده بود که تعدادی از خوارج، حضرت امیر علیه‌السلام را مجبور کردند مالک را برگرداند! خاتمی و دوستان داخلی و خارجی او بعد از ۴۳ سال هنوز درک نکرده‌اند که در انقلاب اسلامی، مالک هرگز خیمه معاویه زمان را رها نکرده و از میدان باز نمی‌گردد.» مخالفان اصلاحات و خاتمی این روزها حال و روز خوبی ندارند چرا که اقدامات برخی اعضای جریان اصولگرا که اتفاقا با مشی کیهان و مدیرمسئول آن یعنی حسین شریعتمداری همسو هستند، شرایطی را پدید آورده که قابل انکار نیست. افشای انتشار بولتن محرمانه از سوی قائم‌مقام خبرگزاری فارس شوک بزرگی به این جریان بود و بازداشت این فرد راه هرگونه تکذیب و یا نسبت دادن بولتن‌ها به جریان رقیب را مسدود کرد. تندروهای گرفتار در چنین بن‌بست‌هایی راهی جز منحرف کردن افکارعمومی به سمت دیگر ندارند که البته باورپذیری این القائات به حداقل رسیده و کارکرد خود را از دست داده است، اما برخی از اصولگرایان توجهی به بی‌اعتباری ادعاهایشان ندارند مانند دیروز که جواد کریمی قدوسی ادعایی را مطرح کرد که اذهان را به یاد دروغ دیدار خاتمی و جورج سوروس در نیویورک انداخت. این نماینده مجلس مدعی شد: «مرحوم فیروزآبادی در سال ۸۸ در کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت خاتمی در فتنه ۸۸ با فرمانده ناتو دیدار داشت و از آنها خواستند کار ما در داخل که جلو رفت شما وارد شوید.» اکنون سردار فیروزآبادی در قید حیات نیست که این ادعا را رد یا تایید کند. براساس آنچه رسانه‌ها در آن مقطع منتشر کردند، دیدار انجام شده اما رسانه‌ای حتی از طیف اصولگرایان در آن زمان مدعی نشد که خاتمی خواستار حضور نیروی خارجی در کشور بوده است. خبر اینگونه بود: «سیدمحمد خاتمی که برای شرکت در اجلاس بین‌المللی پیوند تمدن‌ها به ترکیه سفر کرده است در حاشیه این اجلاس با راسموسن، دبیرکل جدید ناتو دیدار کرد. خبرگزاری آسوشیتدپرس ضمن اشاره به این خبر به جزئیات بیشتری در مورد آن اشاره نکرد. گفتنی است، راسموسن در این اجلاس در تلاش برای کاهش نگرانی جهان اسلام از انتصاب وی به دبیرکلی ناتو گفت وی در پست جدید خود در ناتو توجه زیادی به حساسیت‌های مذهبی خواهد داشت.»
 تخریب خاتمی اولویت کیهان 
هراس دیگر اصولگرایان از کاهش حامیان و رجوع آنها به اردوگاه اصلاح‌طلبی است. از سوی دیگر سیدمحمد خاتمی در روزهای اخیر بیش از گذشته به اعلام مواضع می‌پردازد که همین موضوع هم نگرانی بزرگی برای اصولگرایان است.  15 آذر سیدمحمد خاتمی با صدور پیامی به مناسبت روز دانشجو، با اظهار تأسف از  آسیب‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی وارد بر جامعه و بازداشت‌های دانشجویان و ایجاد محدودیت برای دانشگاه حضور و ابراز وجود دانشجویان را جای خوشوقتی دانست. اما  دیروز مدیر مسئول کیهان درباره مواضع و عملکرد خاتمی و برخی دیگر از مدعیان اصلاحات گفت: در جریان جنگ صفین، جناب مالک اشتر به خیمه معاویه رسیده بود که تعدادی از خوارج، حضرت امیر علیه‌السلام را مجبور کردند مالک را برگرداند! خاتمی و دوستان داخلی و خارجی او بعد از ۴۳ سال هنوز درک نکرده‌اند که در انقلاب اسلامی، مالک هرگز خیمه معاویه زمان را رها نکرده و از میدان بازنمی‌گردد. در واکنش به اغتشاشات اخیر اعتراف کرده است که براندازی جمهوری اسلامی نه ممکن است نه مطلوب. وی در عین حال ادعاهایی مطرح کرده که مخاطب اصلی آن پیش از همه شخص او و هم‌پالگی‌های اوست که بیش از سه دهه از عمر جمهوری اسلامی در راس مدیریت اجرایی کشور بودند و امروز که میراث عملکردشان انبوهی از مشکلات و معضلات اقتصادی و اجتماعی است، به‌جای پاسخگویی وقیحانه در جای مدعی نشسته‌اند و نظام را به ناکارآمدی متهم می‌کنند.» این روزنامه اولویت اصلی خود را تخریب رهبر جریان اصلاحات قرار داده چنانکه 15 آذر هم نوشت: «گفت: آقای خاتمی بیانیه داده و علنا از آشوب و آشوبگران و شعار دیکته شده سفارت انگلیس به آنها حمایت کرده است! گفتم: بیانیه او غیر‌منتظره نیست حالا که آشوب‌ها به نتیجه نرسیده و آمریکا و اسرائیل هم رسما به شکست آشوب‌ها اعتراف کرده‌اند، باید آقای خاتمی به صحنه می‌آمد! گفت: نوشته است «‌جامعه با شعار زیبای زن زندگی آزادی حرکت خود را به سوی آینده بهتر نشان می‌دهد‌»! گفتم: کشیدن چادر و روسری از سر خانم‌های محجبه، شعار «‌ما بی‌ناموس هستیم‌»! سنگ‌پرانی و کورکردن چشم دانشجوی با حجاب‌! و‌... را زیبا می‌داند؟!گفت: نوشته است «‌به مسئولان توصیه می‌کنم که حضور آنها (آشوبگران‌) را قدر بدانند و دست یاری به سوی آنان دراز کنند‌»! گفتم: یعنی در قتل مردم و آتش‌زدن آمبولانس حامل بیمار و سوزاندن قرآن و آتش‌زدن اموال عمومی و شکنجه و به شهادت رساندن بسیجی و‌... با آشوبگران همراهی کنند؟! گفت: متن بیانیه او با آنچه آمریکا و انگلیس و اسرائیل رسما درباره آشوب‌ها اعلام کرده‌اند چه تفاوتی دارد؟! گفتم: یارو از لپه بدش می‌آمد، برایش دلمه بادمجان آوردند. وقتی پوست بادمجان را کنار زد و لپه‌ها را دید، گفت؛ فلان فلان شده فکر کرده اگر پالتو بپوشه نمی‌شناسمش!
 پروژه مشترک 
«جوان»، رسانه دیگر متعلق به اصولگرایان هم روزگذشته نوشت: «پس از بیانیه محمد خاتمی، حالا شاید محمدعلی ابطحی جواب گلایه خود را گرفته باشد که چرا نامه‌های خاتمی به رهبری پاسخی نگرفته است. نمی‌شود هم خدا را خواست و هم خرما را؛ نمی‌شود روی مرز حق و باطل حرکت کرد و به وقت منفعت، گاه این سو خزید و گاه آن سو و نامش را حرکت اصلاح‌خواهانه گذاشت. از قضا این حرکت زیگزاگی اوج محافظه‌کاری است. شعاری که خاتمی آن را «زیبا» و نشانه «حرکت جامعه به سوی آینده بهتر» می‌داند، فارسی‌شده شعار کردهای تجزیه‌طلب «ژن، ژیان، ئازادی» است. کلمات خوب وقتی در معنایی دیگر به کار می‌رود یا وقتی نماد یک گروه، یک حرکت یا یک جریان سیاسی می‌شود، بار معنایی دیگری می‌گیرد و خاتمی می‌داند این شعار در چه معنایی به کار می‌رفته و می‌رود.» جهان‌نیوز نوشت: «حسین شریعتمداری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره بیانیه اخیر خاتمی و اینکه آیا بیانیه را دیده‌اید؟ گفت: این بیانیه بعد از اعتراف آشکار دشمنان بیرونی به شکست آشوب‌های اخیر نوشته شده است. متن بیانیه را بخوانید و با مواضع رسما اعلام شده آمریکا و انگلیس و اسرائیل در حمایت از آشوب‌ها مقایسه کنید! کم‌ترین تفاوتی با یکدیگر ندارند! اصلاح‌طلبان به‌عنوان بازیگران میدانی فتنه‌های 78 و 88 از همان ابتدای فوت غمبار دختر جوان سقزی، این ماجرا را به پروژه فوری خود تبدیل کردند و رسما وارد میدان این فتنه پیچیده امنیتی- اطلاعاتی شدند. اشخاص، رسانه‌ها و خبرنگاران این جریان رسما در این میان حاضر بودند اما با مظلوم‌نمایی منکر نقش خود می‌شدند.»
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar