آفتاب یزد/ « دیوار کوتاه خبرنگار » عنوان سرمقاله روزنامه آفتاب یزد نوشته سیدعلیرضا کریمی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
 
در ماجرای توهین عجیب بادیگارد سید حسن خمینی به خبرنگار یک خبرگزاری چند نکته به ذهنم رسید که بهتر دیدم آن را اینجا قلمی کنم. هرچند بی‌شک حتی این واقعه هم باعث نخواهد شد که این روند متوقف شود. اما به هرحال برحسب وظیفه چند خطی می‌نگارم:
یکم: اول از اینکه سطح توهین به این خبرنگار بالا بوده؛ کار به ضرب و شتم و بازداشت موقت و ایضا ضبط وسائل وی رسیده است. حالا خبرنگار بی‌نوا چکار کرده بوده؟ هیچ! فقط یک عکس از حسن خمینی گرفته بوده که از دید بادیگاردها نباید گرفته می‌شده است!
دوم: چنین مواردی در مورد بادیگاردهای حسن خمینی مسبوق به سابقه است. یعنی در مورد بنده نیز چند سال قبل تقریبا چنین اتفاقی رخ داد که پس از شرح ماوقع به یکی از نزدیکان حسن خمینی از عذرخواهی خبری نشد! بنابراین گویا بادیگاردهای حسن خمینی عادت دارند به چنین رفتارهایی.
سوم: حسن خمینی در نامه‌ای از خبرنگار عذرخواهی کرده که جای تشکر دارد ولی گویا قرار نیست با بادیگارد خاطی برخوردی شود!

چهارم: بارها قبلا گفته شده و شاید اکنون هم جا دارد تاکید شود: شان حضور بادیگارد برای بسیاری از مقامات مشخص نیست. حال بنده نمی‌خواهم بگویم نباید حسن خمینی بادیگارد داشته باشد ولی جا دارد ارگانی بررسی کند چرا باید تمام شخصیت‌ها بادیگارد داشته باشند؟!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar