آرمان امروز/ « مدیریت و درایت امام در هدایت انقلاب » عنوان یادداشت در روزنامه آرمان امروز به قلم علیرضا پاک فطرت است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

کاری که امام خمینی کرد همان کاری بود که امام حسین(ع) در زمان خودش کرد. زمانی که یزید ظلم و ستم می‌کرد و کسی یارای جواب دادن و مقابله با او را نداشت امام حسین یکه و مردانه برای خدا و نجات امت واحیای سنت‌های الهی و سنت فراموش شده جدش پیامبر قیام کردو بساط حکومت بنی‌امیه را در هم پیچید و دودمان یزید و یزیدیان را بر باد داد. او سفر مکه و حج خود را نیمه تمام گذاشت و به صحرای کربلا امد و هدف او این بود که بگوید: «هیهات من الذله» او می‌خواست ترس را از دل مردم زمانه خود بردارد و معتقد بود اگر به خدا اعتقاددارید و به او توکل می‌کنید فرعون‌ها در هر موقعیت و مقام وثروتی که باشند در برابر خواست و اراده خدا و مؤمنین به راحتی از پا در می‌ایند ولو شما با دست خالی باشید. امام حسین (ع) خون خود و خانواده و اهل بیتش را در راه خدا و اسلام داد و حضرت امام نیز چون با خدا معامله کرده بود فرزند و یاران انقلابیش را در مسیر انقلاب و مقابله با طاغوت و عواملش ازدست داد و تبعید شد اما‌ایستاد و به شاه گفت: «من تو را نصیحت می‌کنم که دست از اشتباهاتت‌برداری. » امام در خفا و پنهانی قیام نکرد بلکه اشکارا و علنی به میدان امد و با دست خالی و با اراده قوی آمد و گفت: «ما تکلیفی داریم و مامور به انجام تکلیفیم و خدا هرچه بخواهد همان خواهد شد» همان چیزی که در قران امده که خداوند وعده کرده «در جنگ مؤمنان با کافران پیروزی با مؤمنان است و این وعده حق‌تعالی است. » امام هم از ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ قیامش علیه طاغوت زمان را اغاز کرد و بعد ازکشتار‌های مردم مظلوم توسط شاه و ساواک و رژیم شاه اعلام فرمود: «من ۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می‌کنم» و این صحبت امام به دلیل اهمیت این روز و بزرگی این واقعه هولناک بود. هدف امام از اعلام این سخن این بود که شهدای روز ۱۵ خرداد همه از ذاکرین اهل بیت و از پرچمداران قیام حسینی در عصر ما بودند. امام قیامش را انجام داد تا به بهمن ۵۷ رسید و برخی می‌خواستند او را از مقاومت و ادامه قیام باز بردارند اما امام با تقوای بالای خود مدیریت و درایت عجیبی در اداره امور انقلاب و جنگ و مسائل کشور داشت و از همان ابتدای پیروزی تشخیص داد تا نهاد مردمی سپاه تأسیس شود، برای حفظ انقلاب و این نهاد، در ادامه نهادی فرهنگی و نظامی شد به این دلیل که دشمنان هرگاه قصدشان نظامی بوده سپاه و ارتش به میدان دفاع از کشور امده‌اند.
سپاه در میدان جنگ فرهنگی دشمن با ما خوب عمل کرده و پاسخگوی شبهات فرهنگی در جامعه بوده است. مقام معظم رهبری که شاگرد ممتاز مکتب امام است بعد از رحلت امام به رهبری کشور انتخاب و منصوب شد و امام بار‌ها قبل از رحلتشان فرموده بودند: «آقای خامنه‌ای برای رهبری لیاقت دارند. » بحمدالله شاگردان امام همه خوب و ممتاز بودند اما مقام معظم رهبری مدظله را خدا خواست زنده بماند و کشتی انقلاب را به سر منزل مقصود هدایت کند و البته تا رسیدن انقلاب به صاحب اصلی ان امام زمان (عج)به زمان بیشتری نیاز داریم و باید جان فشانی‌ها کنیم و مقاومت و قناعت را مد نظر قرارداده از ولی فقیه زمان خود که نایب بر حق امام زمان و جانشین صالح امام امت است تبعیت کنیم و همواره تابع و پیرو رهبری باشیم. پاک فطرت در پایان خاطر نشان کرد: باید همواره در خط رهبری باشیم و از او جدا نباشیم و نه تندتر از او و نه کند‌تر از او حرکت نکنیم. توصیه بنده به مدیران و جوانان کشور این است که قدر این انقلاب و رهبری را بدانند و گوش به فرمان رهبری باشیم وسخنان رهبری را به درستی تجزیه و تحلیل کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar