کیهان/متن پیش رو در «کیهان» منتشر شده و انتشارش در «آخرین خبر» به معنای تایید آن نیست

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی گفت: «اسرائیل در صورت وقوع جنگ با ایران و گروه‌های نیابتی آن، با چالش بی‌سابقه‌ای در جبهه داخلی رو‌به‌رو خواهد شد که مشابه آن را طی ۷۵ سال گذشته تجربه نکرده است.
 
به گزارش روزنامه تایمز اسراییل به نقل از دفتر «یوآو گالانت»، وی نسبت به وقوع چالشهای بی‌سابقه جبهه داخلی هشدار داد و افزود: «اگر، خدای نکرده، جنگی با ایران و گروه‌های نیابتی گوناگون، مانند حزب‌الله لبنان واقع شود، جبهه داخلی اسرائیل با چالش‌هایی رو‌به‌رو خواهد شد که هرگز در تاریخ ۷۵ ساله موجودیت اسرائیل با آن مواجه نبوده‌ایم. چنین وضعیتی لازم می‌دارد که ما پیشاپیش آماده‌باشیم.»


گالانت این سخنان را در بازدید از مقر فرماندهی جبهه داخلی همزمان مانور چندجبهه‌ای در شهر رمله عنوان کرد. وی گفت: عملکرد جبهه داخلی، در تمام سطوح آن، اهمیت عظیم و نقش سرنوشت‌ساز دارد. ما باید برای شدیدترین احتمالاتی که طی آن با چالش‌های بسیار رو‌به‌رو خواهیم بود، آماده‌باشیم. فقط عملکرد موفق جبهه داخلی است که به نیروهای دفاعی و دیگر نهادهای دفاعی امکان می‌دهد مأموریت‌های خود را انجام دهند.


در همین حال ژنرال یتسحاق بریک کمیسر سابق بخش شکایات سربازان ارتش صهیونیستی گفته است: این ارتش از هر نوع اقدام حزب‌الله نگران است به ویژه پس از آن‌که سید حسن نصرالله از ضعف تل‌آویو سخن گفت. تهدیدات اخیر فرماندهان ارتش نیز نشان می‌دهد که آنها به شدت نگران هستند.
سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان چند هفته قبل در سالگرد فرار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان تاکید کرد: «امروز اسرائیل پشت دیوارها و یا موشک‌ها و راکت‌ها پنهان شده است. پس از عقب‌نشینی سال ۲۰۰۰ از لبنان و عقب‌نشینی از غزه، دیگر چیزی تحت عنوان اسرائیل بزرگ وجود ندارد. هر جنگ بزرگی در منطقه تمام مرزها را شامل می‌شود و عرصه این نبرد شاهد حضور صدها هزار رزمنده خواهد بود... جبهه داخلی اسرائیل، ضعیف و سست است. اسرائیلی‌ها آماده فرار هستند و این یکی از تحولات مهم است. امروز جوانان در جبهه مقاومت، آماده فداکاری و جهاد هستند ولی جوانان ارتش اسرائیلی در میادین حاضر نمی‌شوند و از جنگیدن می‌ترسند. بزرگ‌ترین فروپاشی، فروپاشی روحی و روانی در بین اسرائیلی‌هاست. آنها نگران آینده خود هستند، نگران این که آیا ۸۰سالگی اسرائیل خود را خواهند دید یا نه؟ اسرائیلی‌ها گذرنامه خود را آماده کرده و به دنبال اخذ تابعیت هستند».

به تازگی پایگاه صهیونیستی «واللا» از افزایش تمایل به خودکشی جوانان صهیونیست خبر داد و نوشت در میان 20 درصد از جوانان اسرائیل، تمایل به خودکشی وجود دارد و 44 درصد به طور دائم دچار نگرانی، اضطراب و ناامیدی هستند.
در همین حال، رسانه‌های صهیونیستی دیروز اعلام کردند ٢۶ هزار گلوله تفنگ از یک انبار مهمات در پایگاه تزلیم در جنوب اسرائیل به سرقت رفته است.
عدم اطمینان مقامات صهیونیستی از وضعیت جبهه داخلی در حالی است که آنها در جبهه خارجی نیز از چند جهت محاصره شده و بازدارندگی مبتنی بر هراس‌افکنی و برتری نظامی را هم از دست داده‌اند. هلاکت سه نظامی صهیونیست توسط صلاح محمد ابراهیم سرباز ۲۳ ساله مصری در گذرگاه مرزی نیتسانا، نشان داد که خاطر صهیونیست‌ها نمی‌تواند از هیچ مرزی در امان باشد و این جدای از احساس ترس و ناامنی است که بر‌اشغالگران صهیونیست در داخل مرزهای فلسطین غالب شده است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar