آرمان امروز/ « این روزهای اردوگاه اصولگرایان » عنوان سرمقاله روزنامه آرمان امروز به قلم سید حسین سجادی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

 اواخر اردیبهشت ماه سال جاری «صادق محصولی»، دبیرکل جبهه پایداری در دیدار با دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، زودتر از هر شخصیت سیاسی اعلام کرد که تحت هر شرایطی حاضر نیستند که در ائتلاف‌ انتخابات اسفند ماه حضور داشته باشند. بعد از این سخن برای بسیاری مشخص شد که دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است با حواشی و رخ‌دادهای عجیبی همراه باشد.

با این حال هرچه به جلو می‌رویم خط‌کشی‌ها  در اردوگاه اصولگرا که حالا در حاکمیتی یک دست شده حضور دارند پر رنگ ‌تر می‌شود و با این فرمان باید بگوییم که به احتمال زیاد لیست متحدی از اصولگرایان در اسفنده ماه نخواهیم دید و باید شاهد متکثر شدن این اردوگاه باشیم. با این وجود باید بگوییم که این‌بار تندروها می‌خواهند پروژه خالص‌سازی را در جریان خودشان هم اجرایی کنند و با کنار زدن نامزدهای شاخص تشکل‌ها، اکثریت مجلس را در اختیار داشته باشند.

روند انتخاباتی که به‌نظر باز هم اصولگرایان برنده نهایی آن خواهند بود همواره با بیم و امید دنبال می‌شود زیرا بسیاری از چهره‌های جریان اصولگرا هم از نفوذ پایداری‌ها بیمناک شده‌اند و هم تلاش می‌کنند تا در لیست خروجی خالص‌سازها حضور نداشته باشند. در ادامه این گزارش به آنچه باعث بیمناکی این اردوگاه متکثر شده است خواهیم پرداخت. در میان این میانه روها طیف‌های مختلف اصولگرایانی که تحرکات تشکیلاتی شورای وحدت، شانا، پایداری و… را قبول ندارند نیز حضور دارند. این طیف از اصولگرایان منتقدین جدی وضعیت فعلی هستند و از تفکرات و ایده های چهره‌های میانه‌رو و عقلایی چون «علی لاریجانی» کمک می‌گیرند و برخی چهره‌ها چون باهنر که منتقد این تفرقه بین اصولگرایان است هم نزدیکی فکری به این جریان دارد. ناظران سیاسی معتقدند میانه‌روها از ظرفیت بالای نمایندگان ادوار برخورداند و برهمین اساس ارائه لیست مستقل از سوی اصولگرایان میانه‌رو را محتمل می‌دانند. برهمین اساس به نظر می‌رسد سازمان دهی رای به جای کلانشهرها در حوزه‌های انتخاباتی کوچکتر باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar