k ٦.٨
٥

دیجیاتو/ در بازی Really Bad Chess چینش مهره ها با شطرنج واقعی متفاوت است! چگونگی حرکت مهره ها همچنان مشابه دنیای واقعی است اما خلاف شطرنج عادی، جایگاه مهره ها یا تنوع آن ها در هر مسابقه می تواند متفاوت باشد. بدین معنی که شما ممکن است با دو وزیر و پنج اسب به رقابت با حریف بپردازید.

این ویژگی به «ظاهر» ساده جدا از ارائه یک تجربه متفاوت به بازیکن ها، توانسته سرعت بازی را هم به نوعی افزایش دهد. توسعه دهنده برای افزایش جذابیت عنوانش، از پنج مد گوناگون استفاده کرده که شاید در نگاه اول چندان با هم متفاوت نباشند اما تمام آن ها به مهمترین هدف خود که سرگرمی بازیکن ها است می رسند.

نخستین حالت گیم پلی که در منوی اولیه بازی می بینید، Daily Board است. در این بخش، روزانه یک تخته شطرنج با چینش مشخص مهره ها [برای تمام بازیکن ها یکسان است] گذاشته شده و کسی که با کمترین حرکت بتواند هوش مصنوعی را کیش و مات کند رتبه اول را به دست می آورد. دومین حالت گیم پلی را می توانیم Weekly Challenge بنامیم. این بخش تقریبا مشابه Daily Board است با این تفاوت که تخته ها به صورت هفتگی تغییر کرده و هر چه قدر که بخواهید می توانید شانس خود را برای گرفتن بیشترین امتیاز امتحان کنید. ساده تر بگوییم، محدودیتی در انجام بازی در این بخش ندارید.

سومین مد این عنوان که شاید جذاب ترین بخش آن هم باشد، Ranked Mode نام دارد. حالا چرا جذاب ترین؟ اینجا شما با هوش مصنوعی بازی کرده و با هر برد به سطح شما [Rank] افزوده می شود. ممکن است فکر کنید با افزایش درجه، هوش مصنوعی باهوش تر گشته و بنابراین بیشتر به چالش کشیده خواهید شد. نه، اینگونه نیست. بعد از Ranked Mode نوبت به Freeplay می رسد. برای کسانی که خواهان انجام بازی های تمرینی هستند، این بخش مناسب ترین حالت گیم پلی خواهد بود. جدا از آنکه به واسطه قابلیت تعیین سطح در این قسمت، می توانید خودتان درجه سختی را تغییر داده و یک مسابقه جذاب داشته باشید.

پنجمین و آخرین مد بازی 1v1 نامیده می شود که همان طور که از اسمش مشخص است، دو بازیکن را رو به رو هم گذاشته و آن ها به رقابت با یکدیگر می پردازند. متاسفانه با وجود جذابیت مکانیزم های Really Bad Chess، این عنوان بخش آنلاین نداشته و تنها می توانید روی یک دیوایس با دوستان تان بازی کنید.

نسخه اندروید مورد نیاز: 4.1 به بالا
حجم: 30 مگابایت
سبک: تخته ای
رده سنی: +3 سال

*لینک دانلود برای اندروید - - - - - - - - - - iOS* (پایانی بر محدودیت‌های گوگل پلی؛ آموزش دانلود بازی هایی که برای کشور ما در دسترس نیستند)

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم