آخرین خبر/ این روزها حافظه رم یکی از ملاک های اصلی در انتخاب گوشی و تبلت است و معمولا دستگاه های جدیدتر، حافظه رم بیشتری نسبت به دستگاه های پیش از خود دارند. دلیل اهمیت حافظه رم در دستگاه های اندرویدی این است که در هنگام باز کردن اپلیکیشن های متعدد روی دستگاه، این اپلیکیشن ها روی حافظه رم قرار می گیرند و اگر حافظه رم دستگاه ظرفیت کمی داشته باشد، با باز کردن چند اپلیکیشن دستگاه هنگ کرده و به درستی کار نخواهد کرد.

در سیستم عامل اندروید به صورت پیش فرض قابلیت پاک کردن برنامه ها از رم وجود دارد و از قسمت “برنامه های اخیر” می توان برنامه های در حال اجرا را به صورت تک به تک یا کلی از حافظه رم پاک کرد و حافظه رم را برای پردازش بعدی خالی نمود. البته اپلیکیشن های بهینه سازی زیادی نیز هستند که این کار را به صورتی عمیق تر و کاربردی تر انجام می دهند.

مشکلی که آزاد کردن رم به صورت دستی دارد، این است که هر چند وقت یکبار لازم است تا میزان حافظه رم دستگاه چک شده و سپس به صورت دستی اقدام به خالی کردن حافظه رم دستگاه نمود و این مسئله نوعی وسواس در کاربر ایجاد می کند که در بلند مدت آزار دهنده خواهد بود. خوشبختانه اپلیکیشنی که امروز معرفی می کنیم، این مشکل را به طور کامل حل کرده است. Auto RAM Cleaner عنوان یک اپلیکیشن فوق العاده برای آزاد سازی رم دستگاه به صورت خودکار، مخصوص سیستم عامل اندروید است. این برنامه هر بار که قفل دستگاه را باز می کنید، تمامی برنامه های موجود در حافظه رم را پاک کرده و آن را آزاد می کند. با این کار ضمن بالا رفتن سرعت و پایداری دستگاه، عمر باتری نیز افزایش پیدا می کند و می توان به مدت بیشتری از شارژ موجود در آن استفاده کرد.

نسخه اندروید مورد نیاز: 4 به بالا
حجم: 3.2 مگابایت

*لینک دانلود*

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم