ويجياتو/ بايد اعتراف کنم يکي از متفاوت‌ترين بازي‌هاي پازلي که تابحال روي موبايل تجربه کرده‌ام Tiny Room Stories : Town Mystery بوده است. يک داستان جذاب، مکانيزم‌هاي نوين و معماهايي چالش برانگيز که ذهن مخاطب را درگير مي‌کرد. اما از اين دست بازي‌هاي پازل به ندرت پيدا مي‌شوند و اين مسئله براي علاقه‌مندان به اين سبک چندان جالب نيست.

البته بايد خوشحال باشيم که استوديو Snapbreak تجربيات چند سال گذشته‌اش را خرج کرده تا عنواني مشابه Tiny Room Stories : Town Mystery منتشر کند. Tiny Robots نام اين بازي جديد است که کاربران اندرويدي مي‌توانند نسخه Early Accessش را به صورت رايگان از فروشگاه پلي استور دانلود کنند. به نظر مي‌رسد مدت زمان کوتاهي تا انتشار نسخه کامل بازي مانده و به زودي براي iOS هم دردسترس قرار مي‌گيرد.

داستان ساده‌اي براي Tiny Robots درنظر گرفته شده. دوستان شما توسط ويلين بازي به اسارت گرفته مي‌شوند و حال بايد تمام تلاشتان را بکنيد تا آن‌ها را نجات دهيد. براي اين کار مي‌بايست از دنياهاي کوچکي را پشت سر بگذاريد. هر کدام از اين دنياها پازل‌هاي کوچکي را در دل خود جاي داده‌اند که از چند بخش مختلف تشکيل مي‌شوند. اولين بخش بازي اين است که در محيط بگرديد تا ابزارها و آيتم‌هاي مورد نيازتان را پيدا کنيد.

از باتري براي شارژ کردن رباتتان گرفته تا تبر، پيچ و مهره و انواع و اقسام آيتم‌هاي ديگري که در باز کردن درها به شما کمک مي‌کنند. سپس سراغ محيط هر مرحله مي‌رويد و تلاش مي‌کنيد راه باز کردن درها را پيدا کنيد. استفاده از کليدها و ابزارها براي باز کردن درها امري طبيعيست و برخي مواقع نيز وارد پروسه‌هاي کامپيوتري مي‌شويد. جايي که يک ميني‌گيم ساده نمايش داده مي‌شود تا حلش کنيد و بتوانيد سيستم را هک و در را باز کنيد.

Tiny Robots به مرور زمان سخت‌تر مي‌شود و اين روند چالش‌برانگيز شدن جذابيت بازي را دو چندان مي‌کند. Tiny Robots شما را براي مدت زمان طولاني علاف بخش آموزشي نمي‌کند تا به مرور و با مطرح شدن پازل‌هايي ساده نسبت به ادامه آن سرد شويد. ۱۰ دقيقه بازي کنيد تا به نقطه اوج ماجرا برسيد و از چالش‌هايي که پيش رويتان قرار مي‌گيرد لذت ببريد.

از نظر بصري نيز Tiny Robots فوق‌العاده است. طراحي کاملا سه‌ بعدي محيط به شما اجازه مي‌دهد هر دنياي را بچرخانيد و از زاويه‌هاي مختلف به آن نگاه کنيد. درواقع اين يکي از اصول بازي است. پازل‌ها و ابزار در گوشه و کنار آن پنهان شده‌اند و بايد با دقت دنبالشان بگرديد. جلوه‌هاي بصري بازي نيز زيباست. اما هنوز پرفورمنس باثباتي ندارد تا تمام کاربران بتوانند از تجربه Tiny Robots لذت ببرند. اين جزو مسائلي است که معمولا در نسخه‌هاي Early Access‌ وجود دارد و قطعا زمان انتشار بازي پرفورمنس آن نيز بهبود پيدا مي‌کند.

نسخه اندرويد مورد نياز:  6.0 و بالاتر
حجم: 176 مگابايت

لينک دانلود براي اندرويد

براي دانلود بازي‌ها و اپليکيشن‌هايي که براي ايراني‌ها در دسترس نيستند مي‌توانيد از اين روش استفاده کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم