گیم اسکن/نشریه‌ی بلومبرگ به‌تازگی گزارشی به نقل از چند منبع دخیل در زنجیره‌ی تأمین قطعات الکترونیکی منتشر کرده که در آن ادعا می‌شود «خریداران خرد» قطعات نیمه‌هادی مانند شرکت‌های تولید‌کننده‌ی کنسول‌ها، درحال‌حاضر با غول‌های فناوری برای کسب قطعات مورد نیازشان در رقابت شدیدی به سر می‌برند؛ رقابتی که به‌نظر می‌رسد بازنده‎‌ی آن کنسول‌سازها هستند.

در گزارش بلومبرگ از افراد آشنا با زنجیره‌ی تأمین این نوع قطعات نقل می‌شود که «صنعت تولید سخت‌افزارهای گیم خود را برای کمبود شدید قطعات در سال ۲۰۲۱ آماده می‌کند. این کمبود آن‌قدر شدید است که ممکن است حتی تأمین تقاضا را برای تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی (آذر-دی ۱۴۰۰) نیز دچار مشکل کند.»

https://gamescan.net/?p=78262تولیدکنندگان کنسول تقریبا یک سال است که با کمبود قطعات دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. درواقع از یک سال پیش تاکنون به‌خاطر همه‌گیری کرونا در جهان و قرنطینه‌های اجباری و سراسری در بسیاری از کشورهای دنیا، بسیاری از تأمین‌کنندگان قطعات ضروری الکترونیکی مجبور شده‌اند تا تولید خود را کاهش دهند و این موضوع باعث اخلال در روند تأمین این نوع قطعات در دنیا شده است. از طرفی نیز در سال ۲۰۲۰ تقاضا برای قطعات مذکور در صنعت ویدیو گیم افزایش چشمگیری پیدا کرده و دلیل آن نیز واضح است؛ شروع نسل نهم کنسول‌های بازی.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم