دیجیاتو/ اسکیپ‌روم‌ها یا همان اتاق‌های فرار یکی از داغ‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های دسته‌جمعی سال‌های اخیر هستند اما جالب است بدانید این سرگرمی اول به صورت بازی ویدیویی وجود داشت و بعدا پا به دنیای واقعی گذاشت. یکی از بهترین نمونه‌های این بازی در موبایل مجموعه بازی‌های Cube escape هستند که استودیوی Rusty Lake آن‌ها را ساخته است.
این مجموعه‌ی ده‌تایی فضایی راز‌آلود و کمی ترسناک دارد که داستان‌ افراد مختلف را روایت می‌کند اما تمام این داستان‌ها یک بخش مشترک دارند و همگی در مکانی به نام  Rusty Lake هستند و در جایی گیر افتاده‌اند که پر از پازل و معما است. برای این که بتوانید این شخصیت‌ها را نجات بدهید باید معماها را حل کنید تا در نهایت راه خروج پیدا شود.

اتصال خط داستانی در بازی‌های Cube escape نقش مهمی دارد اما در عنوان بازی‌ها خبری از عدد نبود و این مشکل حالا به لطف انتشار بازی The Cube Escape Collection حل شده‌ است زیرا نه بازی اول مجموعه را کنار هم گذاشته است و آن‌ها را مرتب کرده تا بازیکنان راحت‌تر به آن دسترسی داشته باشند. اما بازی دهم یا همان The Cube Escape: Paradox در این کالکشن حضور ندارد و باید به صورت جداگانه از گوگل‌پلی یا اپ‌استور دریافتش کنید.
  
یک نکته‌ی عجیب درباره‌ی The Cube Escape Collection توالی بازی اول و دوم است. بازی اول این مجموعه در سال ۲۰۱۵ و با نام Cube Escape: The Lake منتشر شد و چند روز بعد بازی دوم یعنی Cube Escape: Seasons در دسترس قرار گرفت اما در این کالکشن ابتدا باید بازی دوم یا همان Seasons را تجربه کنید و سپس به سراغ The Lake بروید که کمی عجیب است اما در داستان بازی اختلالی ایجاد نمی‌کند.

پازل‌های موجود در بازی The Cube Escape Collection جزئیات فراوانی دارند و می‌توان گفت که کلید اصلی در حل کردن این معماها،‌ تمرکز و توجه است زیرا هیچ چیز در بازی بی علت نیست و هر چه که می‌بینید می‌تواند سر نخی باشد که به شما در یافتن پاسخ کمک می‌کند. سطح سختی پازل‌ها متوسط است اما گاها ممکن است با پازل‌هایی روبرو شوید که سخت هستند و به زمان بیشتری نیاز دارند.
 
نسخه اندروید مورد نیاز: 5.0 و بالاتر
حجم: متغیر با نوع دستگاه

لینک دانلود برای اندروید و آی او اس

برای دانلود بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای ایرانی‌ها در دسترس نیستند می‌توانید از این روش استفاده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم