انتشارات انقلاب اسلامي/ همزمان با شروع ماه محرم، کتاب همرزمان حسين(عليه‌السّلام) به همت مجموعه ايران صدا در ده فصل  توليد شد. اين کتاب مجموعه‌ سخنراني‌هاي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در سال ۱۳۵۱ در هيئت انصارالحسين(عليه‌السّلام) تهران است که به تحليل رسالت و مبارزات سياسي ائمّه(عليهم‌السّلام) مي‌پردازد.

کتاب حاضر مشتمل بر 10 سخنراني معظّمٌ‌له در ماه محرّم سال 51 است. ايشان بين سالهاي 46 تا 55 به طور متناوب در مناسبتهاي مذهبي به تهران مسافرت ميکردند و در جلسات مختلف به ايراد سخن ميپرداخته‌اند. در محرّم سال 51 به تهران عزيمت ميکنند و در هيئت انصار الحسين (عليه‌السّلام) و برخي از جلسات ديگر به سخنراني مي‌پردازند. هيئت انصار الحسين (عليه‌السّلام) از هيئتهاي پرشور و انقلابي تهران بود و بسياري از مبارزان انقلابي در جلسات اين هيئت شرکت ميکردند و سخنرانان اين جلسه نيز از ميان روحانيان انقلابي انتخاب ميشدند. معظمٌ‌له از ابتداي تأسيس اين هيئت بارها در آن سخنراني کرده بودند. نفس سخنراني در اين جلسه، يک اقدام انقلابي از سوي ايشان تلقّي مي‌شد.

با توجه به توليد کتاب گوياي همرزمان حسين(عليه‌السّلام) در دهه‌ي اول محرم، انتشارات انقلاب اسلامي در نظر دارد هر شب يک گفتار از اين کتاب را در پايگاه اطلاع رساني book-khamenei.ir براي علاقه‌مندان به کتاب، کتابخواني و کتاب گويا منتشر نمايد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar