خبرگزاري کتاب ايران/ جايزه ادبيات داستاني زنان اولين جشنواره آنلاين خود را شامل سه برنامه عصرانه مصاحبه با نويسندگان فيناليست، داستان‌خواني، محتواي پشت پرده و پرسش و پاسخ‌هاي زنده برگزار خواهد کرد.
 
نويسندگاني نظير کيم کترال، آن ماري داف و بن مايلز براي اين رويداد به فيناليست‌ها خواهند پيوست که از ششم تا هشتم سپتامبر برگزار خواهد شد و مناسبت آن ۲۵ سالگي اين جايزه مهم است.
 
هرشب دو نويسنده فيناليست با مصاحبه‌ها، تور نمايش خانه‌هايشان يا مکان‌هاي الهام‌بخش، بينش خود به روند نويسندگي را به نمايش مي‌گذارند و آثارشان توسط بازيگران خوانده خواهد شد.
 

کتاب‌هايي که امسال در ليست کوتاه اين جايزه قرار دارند عبارتند از «دومينيکن» از انجي کروز، «دختر، زن، ديگري» نوشته برناردين اواريستو، «هزار کشتي» از ناتالي هاينس، «آينه و چراغ» هيلاري منتل، «همنت» اثر مگي اوفرل و «آب و هوا» از جني اُفيل.
 
رويدادهاي بليطي به رياست کيت ماسه، مدير بنيان‌گذار جايزه زنان، همچنين به مخاطبان اين امکان را مي‌دهد تا به‌طور مستقيم با نويسندگان پرسش و پاسخ داشته باشند.
 
دارندگان بليط مي‌توانند در تاريخ ۹ سپتامبر و هنگام اعلام برنده امسال اين جايزه به مارتا لين فاکس، رئيس هيات داوران سال ۲۰۲۰ بپيوندند. برنامه‌اي که با يک جلسه پرسش و پاسخ ادامه خواهد يافت، جايي که مردم براي اولين بار مي‌توانند با برنده اين جايزه ارتباط مستقيم داشته باشند و سوالات خود را مطرح کنند.
 
ماسه گفت: «جايزه ادبيات داستاني زنان نيز مثل همه در اين دوران دشوار به سختي تلاش کرد تا نه تنها خود را با شرايط جديد وقف دهد، بلکه حتا با طيف وسيع‌تر و متنوع‌تري از خوانندگان ارتباط برقرار کند. اين جشنواره ديجيتال چهارروزه که به اعلام برنده جايزه داستان زنان منتهي مي‌شود به مخاطبان جهاني اجازه مي‌دهد تا در رديف اول بنشينند و صحبت‌هاي شش رمان‌نويس فيناليست را بشنوند و خوانندگان پرشور در هر جايي از دنيا و هر کسي که باشند اين فرصت را خواهند داشت تا با نويسندگاني که تحسين مي‌کنند به‌طور مستقيم ارتباط برقرار کنند. اين بهترين راه براي جشن گرفتن ۲۵ سالگي اين جايزه است.»
 
خوانندگان همچنين مي‌توانند يکي از کتاب‌‌هاي فهرست کوتاه امسال را با تخفيف خريداري و بدون هزينه ارسال دريافت کنند. خريداران بليط همچنين مي‌توانند براي کمک به کارهاي خيريه مبلغي به عنوان هديه به انجمن جايزه زنان اهدا کنند.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar