خبرگزاری کتاب ایران/ جایزه ادبیات داستانی زنان اولین جشنواره آنلاین خود را شامل سه برنامه عصرانه مصاحبه با نویسندگان فینالیست، داستان‌خوانی، محتوای پشت پرده و پرسش و پاسخ‌های زنده برگزار خواهد کرد.
 
نویسندگانی نظیر کیم کترال، آن ماری داف و بن مایلز برای این رویداد به فینالیست‌ها خواهند پیوست که از ششم تا هشتم سپتامبر برگزار خواهد شد و مناسبت آن ۲۵ سالگی این جایزه مهم است.
 
هرشب دو نویسنده فینالیست با مصاحبه‌ها، تور نمایش خانه‌هایشان یا مکان‌های الهام‌بخش، بینش خود به روند نویسندگی را به نمایش می‌گذارند و آثارشان توسط بازیگران خوانده خواهد شد.
 
کتاب‌هایی که امسال در لیست کوتاه این جایزه قرار دارند عبارتند از «دومینیکن» از انجی کروز، «دختر، زن، دیگری» نوشته برناردین اواریستو، «هزار کشتی» از ناتالی هاینس، «آینه و چراغ» هیلاری منتل، «همنت» اثر مگی اوفرل و «آب و هوا» از جنی اُفیل.
 
رویدادهای بلیطی به ریاست کیت ماسه، مدیر بنیان‌گذار جایزه زنان، همچنین به مخاطبان این امکان را می‌دهد تا به‌طور مستقیم با نویسندگان پرسش و پاسخ داشته باشند.
 
دارندگان بلیط می‌توانند در تاریخ ۹ سپتامبر و هنگام اعلام برنده امسال این جایزه به مارتا لین فاکس، رئیس هیات داوران سال ۲۰۲۰ بپیوندند. برنامه‌ای که با یک جلسه پرسش و پاسخ ادامه خواهد یافت، جایی که مردم برای اولین بار می‌توانند با برنده این جایزه ارتباط مستقیم داشته باشند و سوالات خود را مطرح کنند.
 
ماسه گفت: «جایزه ادبیات داستانی زنان نیز مثل همه در این دوران دشوار به سختی تلاش کرد تا نه تنها خود را با شرایط جدید وقف دهد، بلکه حتا با طیف وسیع‌تر و متنوع‌تری از خوانندگان ارتباط برقرار کند. این جشنواره دیجیتال چهارروزه که به اعلام برنده جایزه داستان زنان منتهی می‌شود به مخاطبان جهانی اجازه می‌دهد تا در ردیف اول بنشینند و صحبت‌های شش رمان‌نویس فینالیست را بشنوند و خوانندگان پرشور در هر جایی از دنیا و هر کسی که باشند این فرصت را خواهند داشت تا با نویسندگانی که تحسین می‌کنند به‌طور مستقیم ارتباط برقرار کنند. این بهترین راه برای جشن گرفتن ۲۵ سالگی این جایزه است.»
 
خوانندگان همچنین می‌توانند یکی از کتاب‌‌های فهرست کوتاه امسال را با تخفیف خریداری و بدون هزینه ارسال دریافت کنند. خریداران بلیط همچنین می‌توانند برای کمک به کارهای خیریه مبلغی به عنوان هدیه به انجمن جایزه زنان اهدا کنند.
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar