ايبنا/ اين مجله هر هفته فهرستي از آثار پرفروش خود در بخش‌هاي داستاني، غيرداستاني، و کودک و نوجوان در هفته پيش رو را منتشر مي‌کند. در اين مطلب نگاهي به پرفروش‌ترين آثار داستاني چاپي اين هفته خواهيم داشت.
«جايي که خرچنگ‌ها آواز مي‌خوانند» نوشته دِليا اُوِنز صد و چهار هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد که رکوردي کم‌نظير به حساب مي‌آيد. داستاني هيجان‌انگيز از روابط انساني و عشق و تقلاي انساني تنها براي حيات. زني که سال‌ها به تنهايي در جنگل زندگي کرده است ناگهان متهم به قتل مي‌شود و سرنوشتي نامعلوم در انتظارش است. ريس ويتراسپون، ستاره هاليوود با معرفي اين کتاب در فهرست آثار گروه کتابخواني‌اش نقش زيادي در محبوبيت داستانِ اُونز داشت. اين کتاب با ترجمه آرتميس مسعودي و همکاري نشر آموت رخت واژگان فارسي را به تن کرد و وارد بازار کتاب ايران شد.
 
«نيمه ناپديدشده» نوشته بريت بنت با گذشت سيزده هفته از حضور در فهرست پرفروش اين هفته در رتبه دوم قرار گرفت. زندگي دوقلوهاي رنگين‌پوستي که در شانزده سالگي تصميم مي‌گيرند جامعه کوچک مردم سياه‌پوست را ترک کنند و زندگي جديدي براي خود بسازند. کمي بعد که با مشکلات جديدي روبه‌رو مي‌شوند يکي از دوقلوها به خانه مي‌گردد و ديگري هويت جديدي براي خود به عنوان يک رنگين‌پوست مي‌سازد.

«غليظ مثل دزدها» نوشته ساندرا براون در هفته نخست انتشار در جايگاه سوم پرفروش‌هاي نيويورک‌تايمز قرار گرفت. آدن ماکسول به خانه برمي‌گردد و متوجه مي‌شود که پدرش درگير بيست سال قبل درگير ماجراي سرقتي شد که حالا برملا شده است.
 
«من را بفشار» نوشته کارل هياسن در هفته نخست انتشار در جايگاه چهارم پرفروش‌هاي نيويورک‌تايمز قرار گرفت.  مردم شهري در آمريکا براي هر بيماري جشن خيريه برگزار مي‌کنند. در جشن خيريه يکي از اهالي روستا ناپديد مي‌شود و سپس جنازه‌اش را در رودخانه پيدا مي‌کنند. با کمي تحقيق متوجه رازهاي برملاشده بين اعضاي گروه خيريه مي‌شويم و هيچ چيز آن طور که به نظر مي‌رسد نيست!
 
«سلطنتي» نوشته دنيل استيل در هفته دوم انتشار با چهار پله نزول نسبت به هفته گذشته در جايگاه پنجم پرفروش‌هاي نيويورک‌تايمز قرار گرفت. در سال 1943 پادشاه و ملکه تصميم مي‌گيرند پرنسس هفده ساله را نزد يکي از اقوام اشراف‌زاده خود در يورکشاير بفرستند تا از شر سختي‌هاي جنگ جهاني در امان بماند. دختر هفده ساله درست در جايي که نبايد عاشق شود به دام عشق مي‌افتد و براي هميشه گم مي‌شود.
 
«فهرست مهمانان» نوشته لوسي فولي دوازده هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد اما اين هفته موفق مي‌شود در رتبه ششم قرار بگيرد. «فهرست مهمانان» يکي از کتاب‌هاي برگزيده ريس ويتراسپون براي گروه کتابخواني‌اش هم است و شايد همين موضوع محبوبيتش را براي خوانندگان افزايش داد. داستان از زبان شش نفر مختلف روايت مي‌شود و به همين دليل مي‌توانيم با زاوياي مختلف داستان آشنا شويم. داستاني معمايي که به خواننده نشان مي‌دهد که يک نفر به قتل رسيده است اما تا لحظات پاياني نمي‌دانيم که قاتل کيست.
 
«غبار آمريکايي» نوشته جنين کامينز در هفته سي و دو انتشار موفق شد در جايگاه هفتم پرفروش‌هاي قرار بگيرد. کتابي که در هفته نخست انتشار موفق شده بود دليا اُونز را بعد از مدت‌ها از رتبه اول به پايين بکشاند. در يکي از جذاب‌ترين داستان‌هاي اين فصل ليديا، شخصيت اصلي کتاب زندگي عادي دارد، مدير يک کتابفروشي در مکزيک است، با يک خبرنگار ازدواج کرده و فرزند پسري دارد. يک روز مردي وارد کتابفروشي مي‌شود و چند کتاب مي‌خرد. موضوعي ساده که عواقب فاجعه‌باري به همراه دارد. مرد در واقع مدير يک گروه توليد و فروش مواد مخدر است و ليديا تصميم مي‌گيرد کتابي درباره او بنويسد اما اتفاقات بدي که در نتيجه اين تصميم رخ مي‌دهد ليديا و پسرش را رهسپار ايالات متحده مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar