ايسنا/ «مگي اُفارِل» موفق شد با پشت سر گذاشتن نويسندگان برنده جايزه بوکر، برنده جايزه ادبيات داستاني زنان شود.

 رمان «همنت» نوشته «مگي اُفارل» که در انگلستان و با مرگ پسر ويليام شکسپير آغاز مي‌شود و سپس داستان روابط بين والديتش را در برمي‌گيرد، برگزيده اين دوره از رقابت ادبيات داستاني زنان شد.

«اُفارل» براي کسب اين جايزه ۳۰ هزار پوندي با  آثاري همچون «آينه و نور» جلد سوم از سه‌گانه «تالار گرگ» نوشته «هيلاري مانتل»، «دختر، زن، ديگر» رمان برنده جايزه بوکر به قلم «برناردين اواريستو»، رمان «‌دومينکانا» که داستان دختر مهاجري در نيويورک در دهه ۶۰ ميلادي را روايت مي‌کند به قلم «انجي کروز»، رمان «هزار کشتي» که بازگويي داستان جنگ تروا از ديدگاه يک زن است به قلم «ناتالي هينس» و «آب و هوا» به قلم «جني اوفيل» به رقابت پرداخت.

علاقه «اُفارل» به زندگي کوتاه و مرگ پسر تقريبا فراموش‌شده شکسپير به دوران نوجواني‌اش يعني زماني که «هملت» را مطالعه کرده بود، بازمي‌گردد.

 رييس هيئت داوران اين دوره از جايزه داستاني زنان، رمان «اُفارل» را اثري حقيقتا عالي و برنده‌اي استثنايي عنوان کرد.

در ماه جولاي، رمان «همنت» يکي از آثاري بود که در شگفتي از فهرست اوليه بوکر جاماند. اين رويداد انتقاد برخي از چهره‌هاي ادبي همچون «ويليام ساتکليف» نويسنده و همسر «اُفارل» را به دنبال داشت.

جايزه «ادبيات داستاني زنان» که براي تحسين و گرامي‌داشت آثار نويسندگان زني که توسط ساير جوايز ادبي مهم ناديده گرفته مي‌شوند، تاسيس شده است امسال بيست و پنجمين دوره خود را پشت سر مي‌گذارد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar