مهر/ در حالي که خيلي‌ها مي‌گويند ترامپ حتي گزارش‌هاي دولتي و سياسي را نمي‌خواند و سواد چنداني ندارد، خود وي گفته است کتاب بحث‌برانگيز باب وودوارد را خوانده و به نظرش کتاب «حوصله سر بري» است.
دونالد ترامپ ادعا کرده که کتاب جديد «خشم» نوشته باب وودوارد که درباره دولت خود وي نوشته شده را در يک بعد از ظهر خوانده و از نظرش اين کتاب «بسيار خسته‌کننده» است.

کتاب اين خبرنگار سابق واشنگتن پست که با گزارش جزييات رسوايي واترگيت معروف شده بود، سه‌شنبه منتشر شد. اين کتاب ۳۹۲ صفحه‌اي شامل ۱۸ مکالمه رسمي با رييس‌جمهور مي‌شود.

تا به حال گزارش‌هاي بسياري منتشر شده که حاکي از اين بوده‌اند که ترامپ چيزي نمي‌خواند. اين گزارش‌ها گفته‌اند که ترامپ نه تنها کتاب، بلکه گزارش‌هاي اطلاعاتي نوشته شده براي شخص خودش را هم نمي‌خواند.

مثلاً در کتاب معروف «آتش و خشم» نوشته مايکل وولف، گري کوهن مشاور اقتصادي سابق کاخ سفيد مي‌گويد: «بدتر از آن چيزي است که بتوانيد تصورش را بکنيد. ترامپ هيچ چيز نمي‌خواند. حتي يادداشت‌هاي يک صفحه‌اي هم نمي‌خواند و توجهي به اسناد سياست‌گذاري و هيچ چيز نمي‌کند.»

بعضي‌ها حتي گفته‌اند ترامپ توانايي خواندن ندارد. وولف در کتابش نوشت: «او اطلاعات را به هيچ شيوه سنتي پردازش نمي‌کند. چيزي نمي‌خواند. حتي سرسري هم نگاه نمي‌کرد. بعضي‌ها باور داشتند که او عملاً بيش از يک آدم نيمه باسواد نيست.»

با اين حال، رييس‌جمهور در مصاحبه‌اي با برنامه تلويزيوني فاکس اند فرزند ادعا کرد در چند ساعت کتاب وودوارد را خوانده و گفت اين کتاب «بسيار سبک وزن است و او درکي از ماجرا ندارد.»

کتاب «خشم» تا به حال به شدت بحث‌برانگيز شده است. يکي از دلايل اصلي آن اين بوده که ترامپ در يکي از مصاحبه‌هاي رسمي کتاب که صداي آن هم ضبط شده، به وودوارد مي‌گويد از همان ابتدا مي‌دانسته کوويد -۱۹ چقدر خطرناک است اما در منظر عموم خطر آن را بسيار پايين جلوه داده و گفته خطر آن از آنفلوانزا هم کمتر است.

ترامپ در اشاره به کارل برنستين، همکار وودوارد در ماجراي واترگيت، گفت: «کتاب وودوارد و برنستين را خواندم، طرف اصلاً بلد نيست بنويسد، کتاب برايم خيلي حوصله سر بر بود. خيلي حوصله سر بر بود. نادرست بود.»


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar