تسنیم/ مراسم رونمایی از کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین»، همزمان با سالروز شهادت جانگداز حضرت رقیه(س) روز چهارشنبه، دوم مهرماه، در پاتوق کتاب تهران برگزار می‌شود. این اثر روایتی دراماتیک از شخصیتی به نام جمال فیض اللهی است که در رودربایستی رفاقت، به سوریه می‌رود و با کرامتی از حضرت رقیه(س) متحول و مجاور حرم ایشان می‌شود.

فیض‌اللهی بعدها با شروع ناآرامی‌های سوریه و ظهور داعش، عضو هسته اولیه مدافعین حرم می‌شود. مشاهدات جمال از جنایت‌های داعش و روایت وی از شکل‌گیری هسته اولیه مدافعان حرم  و ده‌ها ماجرای مستند و شگفت‌انگیز دیگر به همراه نثر روان علی‌اصغر عزتی‌پاک اثری جذاب و خواندنی را شکل می‌دهند.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:
«می‌توانم بگویم یکی دیگر از جاهایی که مرا حسابی تکان داد، همین صحنه بود. گاه شده بود که من به روایتِ حجم خشونتی که گفته می‌شد در کربلا به خرج رفته، شک می‌کردم. یعنی روحیه‌ای داشتم که می‌گفتم محال است یک آدم همچین کاری با دیگری بکند. حیوانیتِ محض بود در نظرم. این بود که می‌گفتم این‌ها ساختگی است تا اشک ملت را بگیرند. اما رخ دادن این وقایع در پیش چشمم، به من یادآوری کرد که تو خیلی ساده‌لوحی و هنوز بشر را نشناخته‌ای.

به روح سیدالشهدا! یعنی می‌گفتم آخر این چه حرکتی است که سر حسین(ع) را سر چوب کرده باشند و از کربلا تا فلان جا بچرخانند؟! مگر می‌شود کسی سر اولادِ پیغمبر را بکند سر چوب؟! شک کرده بودم دیگر. ولی واقعاً همه آن خشونتی که روایت کرده بودند برای‌مان را در این صحنه دیدم. به امیرالمؤمنین دیدم! قشنگ احساس می‌کردم – نعوذ بالله – این جا کربلاست و من دارم نگاهش می‌کنم...».
علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به اینجا مراجعه کنند. همچنین ارسال کتاب به صورت رایگان و به همراه امضای نویسنده انجام خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar