نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
کتاب

پیشنهاد چند داستان کوتاهِ خواندنی و خواستنی

منبع
برترين ها
بروزرسانی
پیشنهاد چند داستان کوتاهِ خواندنی و خواستنی

برترين ها/ داستان کوتاه، قالب نه چندان وقت‌گير و ظريفي‌ست که حال و هوايتان را عوض مي‌کند، معرفي چند کتاب در قالب داستان کوتاه در اين مطلب.

 
فضيلت‌هاي ناچيز
 
کتاب «فضيلت‌هاي ناچيز» داراي يازده داستان کوتاه از «ناتاليا گينزبورگ» است. اين داستان‌ها به‌ترتيب داراي عناوين «زمستان در ابروتزو»، «کفش‌هاي پاره»، «تصوير يک دوست»، «درود و دريغ براي انگلستان»، «خانه وُلپه»،« او و من»، «فرزند انسان»، «حرفه من»، «سکوت»، «روابط انساني» و «فضيلت‌هاي ناچيز» است.
 
داستان کوتاه
 
نيويورک تايمز در مورد «گينزبورگ» مي‌نويسد «چراغ درخشان ادبيات مدرن ايتاليايي سحر و جادو گينزبورگ، سادگي مطلق نثر اوست، که ناگهان با يک کلمه روشن مي‌شود و پرده از يک عبارت ساده بر مي‌دارد.»
زندگي عزيز
 
کتاب «زندگي عزيز» مجموعه‌اي از چهارده داستان کوتاه نوشته‌ي «آليس مونرو» است. کتاب «زندگي عزيز» نخستين بار در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. «آليس مونرو» در سال ۲۰۱۳ براي مجموعه‌ي آثارش برنده‌ي جايزه نوبل ادبيات شد.  
 
داستان کوتاه
 
«مونرو» در داستان‌هاي اين مجموعه، به لحظه‌اي مي‌پردازد که زندگي يک انسان را براي هميشه تغيير مي‌دهد و مسير کاملاً جديد و متفاوتي را به روي او باز مي‌کند
جايي ديگر
 
کتاب «جايي ديگر» نوشته «گلي ترقي» است. اين نويسنده که يکي از مهمترين نويسنده‌هاي معاصر محسوب مي‌شود. از داستان‌هاي قابل تأمل او مي‌توان به «بزرگ بانوي روح من»، «اتوبوس شميران» و «خانه‌اي در آسمان» اشاره کرد.
 
داستان کوتاه
 
 نويسنده از خيال جايي ديگر، جايي که اينجا و اکنون نيست، در تمام داستان هايش استفاده کرده است. داستان «بزرگ بانوي روح من» در سال ۱۹۸۶ به عنوان برترين قصه سال فرانسه (از ميان قصه‌هاي غير فرانسوي) برگزيده شد.
ترجمان درد‌ها
 
کتاب «ترجمان درد‌ها» مجموعه‌اي از داستان‌هاي کوتاه نوشته‌ي «جومپا لاهيري» است که نخستين بار در سال ۱۹۹۹ به چاپ رسيد. اين مجموعه داستان که اولين اثر «لاهيري» مي‌باشد، برندهٔ جايزهٔ پوليتزر سال ۲۰۰۰ شده است.
 
داستان کوتاه
 
«جومپا لاهيري» با بينش فرهنگي کم نظير و مهارت‌هاي منحصر به فرد خود در داستان سرايي، مجموعه‌اي را خلق کرده که به اين راحتي‌ها از ذهن مخاطب پاک نخواهد شد.
ابر قورباغه و پاي عسلي
 
کتاب «ابر قورباغه و پاي عسلي» نوشته ي «هاروکي موراکامي» است. داستان‌هاي کتاب از دو مجموعه داستان «بعد از زلزله» و «فيل گم مي‌شود» و همچنين مجله «نيويورکر» انتخاب شده اند.
 
داستان کوتاه
 
شخصيت‌هاي اين مجموعه آدم‌هاي خونسرد و آرامي هستند که در تمام اين سال‌ها در داستان‌هاي «موراکامي» مانده اند و گاهي شخصيت‌هاي آثار کافکا را به ياد مخاطب مي‌آورند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar