ایسنا/رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از ابتدای درگیری با کرونا، تاکید من در دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به خاطرات و سوابق دوران دفاع مقدس، ثبت وقایع و رویدادهای پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است؛ همانگونه که امروز اهمیت خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس به چشم می‌آید، آیندگان نیز علاقه خواهند داشت تا بدانند ما در دوران مبارزه با کویید ۱۹ چه کرده‌ایم.

دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه مراسم اختتامیه "جشنواره خاطره نویسی عهدجانانه" در خصوص شرایط فعلی کشور در مبارزه با کرونا، گفت: روزهای خاصی را در کشور می‌گذرانیم که این دوران شاید هر ۱۰۰ سال یک بار در جهان اتفاق بیفتد. از ابتدای درگیری با بیماری کرونا، تاُکید من در دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به خاطرات و سوابق دوران دفاع مقدس، ثبت وقایع و رویدادهای پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است؛ زیرا همانگونه که امروز اهمیت خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس به چشم می‌آید حتما آیندگان نیز علاقه خواهند داشت تا بدانند ما در دوران مبارزه با کویید ۱۹ چه کرده‌ایم.

 وی به مستند روایت فتح به عنوان یکی از موفق‌ترین مستندات دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس روایت فتحی به هنر شهید آوینی تولید شد که بسیار زیبا اقدام به ثبت وقایع و رویدادهای آن دوران می‌کرد، من امیدار بودم که ما نیز در این دوران، روایت فتح دوران دفاع مدافعان سلامت را همراه با بیان ایثار این عزیزان داشته باشیم.

کریمی یادآور شد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۳۰۰ مصاحبه طولانی با اساتید، پرسنل و پرستاران حوزه بهداشت و سلامت انجام شده است که امیدوار هستیم به زودی جمع آوری این مستندات اتفاق بیفتد، این کار در مرحله ثبت و چاپ شدن است و به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان این‌که باید خاطرات این روزها و لحظات را ثبت کنیم، خاطر نشان کرد: ویروس کرونا و پاندمی که ما در دوره آن به سر می‌بریم، نکات منفی و مثبت بسیاری دارد. نکات منفی آن را همه می‌گویند اما من در این ۹ ماه از یک زاویه دیگر به این موضوع نگاه کرده‌ام و نکات مثبت بسیاری در خلال مبارزه با این بحران مشاهده کرده‌ام که در اطراف ما رخ داده و در حال رخ دادن است.

مردم قدردان نظام سلامت باشند/نظام سلامت جایگاه خود را در کشور نشان دهد

این مقام مسؤول اضافه کرد: فرصت‌های خوبی در این روزها به دست آمده است که این فرصت‌ها در شرایط عادی ممکن بود هیچ گاه برای نظام سلامت کشور رخ ندهد. ما وظیفه داریم که از این زاویه به موضوع نگاه کنیم که باید در کنار نکات تلخ مانند از دست دادن عزیزان، به ثبت خاطرات، وقایع و به تصویر کشیدن زیبایی‌های و سختی‌های مبارزه با این بحران نیز پرداخته شود تا آیندگان بر اساس این مستندات نکات مثبت و منفی را ببینند. این فرصت خوبی است برای نظام سلامت تا از طرفی جایگاه خود را در کشور نشان دهد و از سوی دیگر مسؤولان و مردم بدانند با چه حوزه‌ای روبه رو هستند و قدردان نظام سلامت باشند.

ویروس کرونا و پاندمی که ما در دوره آن به سر می‌بریم، نکات منفی و مثبت بسیاری دارد. نکات منفی آن را همه می‌گویند اما من در این ۹ ماه از یک زاویه دیگر به این موضوع نگاه کرده‌ام و نکات مثبت بسیاری در مبارزه با این بحران مشاهده کرده‌ام که در اطراف ما رخ داده و در حال رخ دادن استوی با تاکید بر اهمیت این موضوع که مردم و مسؤولان در کنار امنیت به اهمیت نظام سلامت نیز پی ببرند، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند گاهی سلامت مردم از امنیت نیز مهم‌تر می‌شود؛ بنابراین در کنار امنیت و سلامت، آموزش مداوم، مفید و با محتوای بسیار خوب نیز لازم است.

به گزار مفدا، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران منبع آموزش مردم را به فرموده امام(ره) تلویزیون عنوان کرد و گفت: امام فرمودند تلویزیون باید دانشگاه باشد و نقش رسانه ملی در موضوع آموزش در این بحران مشخص شد؛ البته باید دانست که تدوام آموزش‌ها نیز بسیار مهم است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar