میزان/یک نویسنده کتاب گفت: کتاب «مثل من و تو» پیرامون زندگی شهید احمد کاظمی بوده که به شیوه داستانی نوشته شده است، در این کتاب می توان با روزهای زندگی این شهید بزرگوار همراه شد و تا سال‌های آغاز دفاع مقدس و حتی تا آخرین روزهای حیات و سبک زندگی این شهید بزرگوار پیش رفت.
یحیی نیازی پیرامون مضمون کتاب «مثل من و تو» گفت: کتاب «مثل من و تو» پیرامون زندگی شهید احمد کاظمی بوده که به شیوه داستانی نوشته شده است، در این کتاب می توان با روزهای زندگی این شهید بزرگوار همراه شد و تا سال‌های آغاز دفاع مقدس و حتی تا آخرین روزهای حیات و سبک زندگی این شهید بزرگوار پیش رفت.

وی در همین راستا ادامه داد: شهید احمد کاظمی یکی از قهرمانان ملی و از جمله کسانی است که تلاش فراوانی را در طول زندگی‌اش برای دفاع از میهن انجام داد و در این راستا به یکی از فرماندهان بزرگ و مقتدر در زمان هشت سال دفاع مقدس تبدیل شد که در نهایت به شهادت رسید.

نیازی ابراز کرد: مجموعه کتاب‌های سرداران در انتشارات روایت فتح حول محور شهدا و سرداران به نامی همچون زین الدین و شهید احمد کاظمی نوشته شده و به نوع زندگی آنها و شباهت این افراد به جوانان امروز اشاره کرده است.

وی به شیوه نگارش کتاب «مثل من و تو» اشاره و تاکید کرد: نگارش کتاب «مثل من و تو» بر مبنای واقعیت بنا شده است، در حقیقت کتاب به صورت داستان وار زندگی قهرمانی همچون شهید احمد کاظمی را بیان می کند، برای جمع آوری این تحقیقات از افرادی همچون همسر، دوستان نزدیک و خانواده شهید تحقیقات انجام شده است. کتاب در ۷ فصل نوشته شده و از جذابیت های بسیاری برخوردار است.

نویسنده کتاب«جاده استراتژیک فاو» تاکید کرد: احمد کاظمی و شهید همت همانند سایر مردم کوچه و بازار بودند اما در هنگام جنگ بستری فراهم شد تا در دل این بحبوحه ها جوانانی همچون شهید احمد کاظمی استعدادهایشان به منصه ظهور برسانند و بستر رشد فرماندهانی بزرگ فراهم شود، بروز استعدادها و استفاده از آن در راه دفاع از میهن رویکردی ارزنده و مهم در آن دوران بود.

نیازی ویژگی خاص کتاب «مثل من و تو» را مورد تاکید قرار داد و افزود: جذابیت کتاب «مثل من و تو» به خاطر نبود محدودیت در روایت در بخش‌های مختلف کتاب «مثل من و تو» مورد توجه است. من به خوبی دوران دبیرستان و هنرستان شهید احمد کاظمی و ممتاز نبودن این شاگرد در طول تحصیلش را مطرح کردم زیرا معتقدم شهدا باید باورپذیر باشند و این اتفاقی بزرگ است.

وی به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کتاب «مثل من و تو» اشاره و ابراز کرد: از آنجایی که شهید احمد کاظمی دلی نترس و شجاع داشت هنگامی که در یکی از عملیات ها، نیروی دشمن فشار سخت بر رزمندگان ایرانی وارد کرده بودند و افراد پشت خط مقدم قرار گرفته و جرأت نداشتند که حرکتی انجام دهند، شهید احمد کاظمی موتور خود را برداشت و از ابتدای مسیر در پشت خط مقدم تا انتهای خط را با موتور خود در حالی که گرد و خاک بسیاری را به آسمان فرستاد، وی اولین آرپیچی را برداشت و یکی از تانک های دشمن را هدف گرفت و آن را منهدم کرد بدین ترتیب روحیه ای بسیار زیاد به نیروهای رزمنده انتقال داد و زمینه موفقیت عملیات را فراهم کرد.

نیازی به کتاب «مثل من و تو» اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش کردم تا توصیفی واقعی و ملموس از واقعیت ها و شخصیت شهید احمد کاظمی به عنوان یک فرمانده بزرگ در هشت سال دفاع مقدس داشته باشم، در عین حال این فرمانده را یک فرمانده فضایی و استثنایی در نگاه مخاطب نشان ندهم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar