ایسنا/کتاب داستان «شاه و ماه» نوشته پروین پناهی با موضوع سرانجامِ حماقت و خودخواهیِ فرمانروایانِ خودکامه منتشر شد. 

این کتاب در ژانر تخیلی و افسانه‌ای در ۴٠ صفحه با قیمت ۵۶ هزار تومان در انتشارات مدرسه برای گروه سنی ب و ج در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

پروین پناهی درباره چاپ کتاب جدیدش گفت: «شاه و ماه» داستان شاهی است که از ماه می‌ترسد؛ چون قصرش کنار دریاست و در هر بار جزر و مد نگران است که مبادا آب، قصر باشکوهش را ببرد. سربازان می‌گویند: «قربان بهتر نیست کمی قصرمان را ببریم عقب‌تر؟» شاه عصبانی می‌شود و می‌گوید: «چرا ما که شاهیم عقب‌نشینی کنیم؟ دریا برود عقب!» سرباران می‌گویند: «تقصیر دریا که نیست! کار، کار ماه است!» و شاه در این داستان به دنبال راه‌های گوناگونی است که از دست ماه خلاص شود! 

 در بخشی از داستان «شاه و ماه» می‌خوانیم:
«مردم و سربازان چاره‌ای نداشتند جز این‌که اطاعت کنند. مردم با هزار سطل به کنار دریا آمدند. هر کس یک سطل از آب دریا را برمی‌داشت و داخل رودخانه‌ نزدیک دریا می‌ریخت. اما آب، یک بار دیگر همراه رودخانه به دریا برمی‌گشت. سرانجام مردم خسته شدند و دست از کار کشیدند. سربازان به شاه خبر دادند که: «قربان آن شکل ماهتان! آب دریا پس از چند روز تلاش خالی نشد! به یک راه حل دیگر فکر کنید.» 

پروین پناهی متولد سال ١٣۶۴ است. او پیش‌تر آثاری چون «آلتای»، «تپه‌ هفت دیو»، «هاچی و بالدرین» و «فوتی فروتی غوله» را در کارنامه داستانی خود داشته است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar