ایرانصدا/ این رمان روابط میان خانواده‌‌های روسی در طبقه‌ی اشرافِ قرن نوزدهم را روایت می‌کند. نیمی از داستان درباره‌ی شخصیتی به‌ نام «آناکارنینا» است و نیم‌ دیگر آن شرح ‌حال شخصیتی به‌نام «لوین» را از نظر می‌گذراند.
زوجی به نام‌های «استپان آرکادیچ» و «داریا الکساندرونا» دچار اختلاف می‌شوند و داریا به‌خاطر پی‌بردن به خیانت همسرش، قصد ترک او را دارد و در این زمان «آناکارنینا»، خواهر استپان، از «سن‌پترزبورگ» به مسکو و خانه‌‌ی برادرش می‌رود تا برای حل این اختلاف به آنها کمک کند.
آنا زنی متاهل و دل‌ربا از طبقه‌ی نجیب‌زادگان است. او در یک اتفاق، دل‌باخته‌ی مردی می‌شود که به او ابراز علاقه کرده است و همین موضوع، آغازگرِ اتفاقاتِ بعدی داستان می‌شود.
آنا بی‌صبرانه به‌دنبال یافتن حقیقت و معنا در زندگی است. او هنجارهای جامعه‌ی روس را زیر پا می‌گذارد و برایِ زندگی در کنار معشوق خود، همسر و پسرش را ترک می کند. اما پس از این کار، شرایط بسیار سختی برای او به وجود می آید که فرار از آن، ناممکن است....

درباره‌ی داستان:
آناکارنینا، رمانی از لئو تولستوی، اولین‌بار در سال ۱۸۷۷ به چاپ رسید. «آناکارنینا» برخلاف دیگر اثر برجسته‌ی‌ تولستوی، «جنگ و صلح»، درون‌مایه‌ای عاشقانه و اجتماعی دارد و از این نظر، عامه‌پسندتر است.
این رمان در آغاز به مدت سه سال به‌صورت پاورقی در گاه‌نامه‌ای منتشر می‌شد و یکی از شاه‌کار‌های ادبیات جهان در سبک رئالیسم (واقع‌گرایی) است.
اتفاقات این رمان وضعیت زنان و مردان طبقه‌ی مرفه را نشان می‌دهد که برایِ آنان، عشق با جهان‌بینی هریک از شخصیت‌ها به‌‌نوعی شکل می‌گیرد.

 درباره ی کتاب:
بسیاری از نویسندگان آنا کارنینا را بزرگ‌ترین اثر ادبی می دانند و خود تولستوی آن را اولین رمان واقعی خود می‌دانست.
این رمان، ابتدا از سال ۱۸۷۳ تا ۱۸۷۷ ، به صورت چند قسمتی در مجله The Russian Messenger منتشر شد.

 قسمت قبل:

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar