تسنيم/ همزمان با ايام راهيان نور و روزهاي پاياني سال 1399 حاج مهدي رسولي، مداح اهل‌بيت(ع) زنجاني در يادداشتي خواندني بر کتاب "درگاه اين خانه بوسيدني است" همه دوستاران کتاب را  توصيه به خواندن اين کتاب تحسين شده کرد.

بسم رب‌الشهداء و الصديقين
سالياني است که خداي متعال توفيق آشنايي با خانواده نوراني خالقي‌پور را شامل حال اين حقير کرده است، چهره نوراني حاج‌آقا خالقي‌پور در روزهايي که بستري بودند را يادم هست. حسرت از آشنايي ديرهنگام.
الحمدلله در اين سال‌ها هميشه از محضر حاج خانم کسب نور کرديم.
واقعا آستان اين خانه بوسيدني است.
پيشنهاد مي‌کنم در اين روزهاي آخر سال و أيام پربرکت راهيان نور
 امسال با مطالعه کتاب‌هاي شهدايي از حسرت اردوهاي راهيان نور بکاهيم.
کتاب خاطرات حاج خانم خالقي‌پور بسيار خواندني است.
کوچيک شما
 مهدي رسولي

مادران شهدا همواره به عنوان نماد‌هاي ايثار، گذشت و الگو‌هاي صبر براي ساير افراد جامعه محسوب مي‌شوند. آن‌ها با تقديم فرزندان خود اجازه ندادند تا دشمنان از موقعيت‌هاي موجود به نفع خود استفاده کنند.
مادر شهيدان خالقي‌پور يکي از مادران نمونه زنجاني است که علاوه بر تقديم سه فرزند خود، افتخار همسري جانباز دوران دفاع مقدس را دارد. خانواده شهيدان خالقي‌پور ساکن محله نازي‌آباد تهران هستند که در برخي از ايام سال در زنجان ساکن مي‌شوند. اولين شهيد اين خانواده شهيد داود خالقي‌پور، متولد 1344 است که در 22 اسفند 1362 طي عمليات خيبر در جزيره مجنون به فيض شهادت نائل آمد. دو شهيد ديگر اين خانواده نيز رسول و عليرضا متولدين 1346 و 1350 بودند که به طور همزمان در سال 1367 در منطقه شلمچه، عمليات پاسگاه زيد، همزمان با عمليات مرصاد در جنوب کشور انجام شد در آغوش يکديگر به فيض شهادت نائل آمدند.

بانو فروغ مُنهي، مادر شهيدان خالقي‌پور است که با صبر و پايداري راه فرزندان خود را ادامه مي‌دهد. مادري که هنوز هم مثل ايام هشت سال دفاع مقدس، با اقتدار و محکم صحبت مي‌کند و مي‌گويد هنوز دفاع تمام نشده است و جنگ با دشمن ادامه دارد تا ظهور آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف.

کتاب "درگاه اين خانه بوسيدني است" خاطراتِ‌ناگفته مادرشهيدان فروغ منهي؛ مادر شهيدان داوود، رسول و عليرضا خالقي‌پور به قلم نويسنده کتاب "مربع هاي قرمز"، خانم زينب عرفانيان در قطع رقعي و 240 صفحه توسط انتشارات شهيد کاظمي منتشر شده است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar